PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyłączyć generowanie treści pod przypadkowymi linkami zawierającymi ID artykułu?



magda_
07-02-2018, 12:15
Cześć, mam następujący kłopot:
Chodzi o to, że w przypadku, gdy do wyszukiwarki wpisze się jakikolwiek adres, gdzie na początku jest domena, a na końcu alias artykułu wraz z numerem ID artykułu i nie jest to ścieżka dostępu wynikająca ze struktury strony, ani ustawień na zapleczu, to joomla pobiera cały szablon strony głównej, czyli wszystkie ustawienia modułów dla strony głównej, a w środek wstawia ten artykuł, którego nazwa z ID jest na końcu adresu, np:


https://www.benchen.org.pl/pl/galeria1/category/70-mandala-szitro



prawidłowy adres strony i wygląd jest taki:


https://www.benchen.org.pl/pl/nasze-osrodki/centrum-bencien-w-grabniku/70-drubkang-osrodek-trzyletnich-odosobnien



Pytanie brzmi - czy da się jakoś to "wyłączyć" - żeby joomla nie generowała ustawień strony głównej z tym artykułem w środku w razie przypadkowych linków?
Albo żeby nie pobierała numeru ID na początku przed aliasem artykułu?


Jest to o tyle duży problem, że na stronie głównej jest moduł z tekstem, po lewej stronie pod menu i ma się on pokazywać TYLKO I WYŁĄCZNIE na stronie głównej, a nie na tysiącach różnych stron, na dodatek na których wygląd nie mamy żadnego wpływu...
:(


Będę wdzięczna z pomoc.
Magda

moje
07-02-2018, 12:21
Nie jest to przypadkowy link, a celowy link. Tak się dzieje, jak artykuł nie jest przypisany do jakiekolwiek kategorii (która jest przypisana do menu) lub sam nie jest przypisany do menu.

magda_
07-02-2018, 12:42
Bardzo dziękuję za odpowiedź, już sprawdzam, czy rzeczywiście mamy taką sytuację.

zwiastun
07-02-2018, 13:31
Warto przypomnieć, że w opcjach artykułów w Joomla 3.8 można włączyć nowy eksperymentalny ruting.

magda_
07-02-2018, 13:32
No niestety dzieje się tak również w przypadku artykułów, które są przypisane do kategorii, która jest przypisana do menu.
Również dodanie kategorii artykułów do menu, które nie były do tej pory dodane do żadnego menu nic nie zmieniło :(
Jest jeszcze coś o czym mogłam zapomnieć?
Dodawałam te kategorie do menu tzw: niewidocznego, które się nigdzie nie wyświetla, to może mieć znaczenie?

zwiastun
07-02-2018, 13:42
Masz komponent Przekierowania - użyj go i przekieruj złe adresy na odpowiednie.

moje
07-02-2018, 13:47
Masz wyłączony i wyczyszczony cache?

magda_
07-02-2018, 13:53
ale ich jest w zasadzie nieskończenie wiele...
Nie da się gdzieś przestawić joomli, żeby nie pobierała tego ID w adresie? To by załatwiało sprawę.
Mogłąbym pogrzebać w plikach źródłowych, ale nie wiem gdzie mogą być tego typu ustawienia.

- - - Updated - - -

Tak, na bieżąco usuwam przestarzałe pliki i oglądam wszystko w trybie incognito.

moje
07-02-2018, 13:55
Właśnie o tym pisze @zwiastun w pierwszym poście w tym temacie. Robisz to raz z poziomu opcji artykułów.

magda_
07-02-2018, 14:03
Spróbuję jeszcze przeanalizować te przypisania do menu, bo fakt, ze zaobserwowałam jeden artykuł, który zachowuje się inaczej (nie ma ID przed aliasem)
i jest on przypisany bezpośrednio do istniejącego,wyświetlanego menu. Dam znać czy coś wymyśliłam.

- - - Updated - - -

Nie zauważyłam tego posta od Zwiastuna, zaraz popatrzę.

moje
07-02-2018, 14:07
Nie chodzi o cache przeglądarki tylko o cache w Joomla i na serwerze.

magda_
23-02-2018, 13:08
Nowy eksperymentalny routing załatwił sprawę. Dziękuję za pomoc. Mama nadzieję, że eksperymentalny nie oznacza, że funkcjonalność jest tylko chwilowa :)