PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł zapisu danych do pliku



boskiigor
10-02-2018, 17:02
Poszukuję jakiegos dodatku który umożliwi mi zapis danych podanych na stronie internetowej do zapisania w pliku na ftp. Czyli ktoś wchodzi na www, w oknie input wpisuje treść która zapisuje się do pliku txt na ftp. Ktoś pomoże

siristru
11-02-2018, 01:12
Hmmm... raczej zapisuje do bazy danych a stamtąd możesz sobie wyeksportować do csv.
To koniecznie musi być do pliku i do tego txt?

Ostatecznie można napisać taki moduł - tutaj masz podpowiedź: https://stackoverflow.com/questions/9265274/php-create-and-save-a-txt-file-to-root-directory

boskiigor
19-02-2018, 13:36
Nie koniecznie musi to być txt obojętnie jaki plik edytowany w sumie nawet lepiej jak by był csv. Czy z bazy danych bedzie można zczytac tylko jedno pole formularz kontaktowego? Z tego co wiem to czyba można zapisac info z całej tabeli formularza czy się mylę?

siristru
19-02-2018, 14:14
W takiej sytuacji skorzystał bym raczej z gotowego rozwiązania np. RS!Forms. Formularz zapisuje dane w bazie danych i potem pozwala je wyeksportować do pliku - oczywiście wszystkie wartości.
Z bazy danych zapisujesz wartości z danej tabeli - z jednego rekordu lib wielu. Jeden przesłany formularz to jeden rekord, a wartości pól są zapisane w kolumnach.

boskiigor
20-02-2018, 14:07
a jakiś darmowy komponent który zapisze dane do bazy?

moje
20-02-2018, 14:30
Może napisz dokładnie co chcesz zrobić, bo może jest takie rozwiązanie.

Nie pisz o metodzie eksport do pliku oraz import do bazy, a o celu - do czego to ma służyć?

wargulek
20-02-2018, 22:39
Najlepiej robić zrzut POST-a lub GET-a do pliku. Jak masz tylko jeden formularz to możesz dać to sobie globalnie, jak jest więcej to przy obsłudze konkretnego formularza lub pola. Kilka linijek w php, komponentu nie znam.

Karol99
23-02-2018, 12:56
Chronoforms może zapisywać dane z formularzy do bazy i ma narzędzie do ich wyeksportowania z bazy do pliku. Jest darmowy w zamian za stopkę twórców.

W razie potrzeby (i umiejętności...) można użyć ChronoConnectivity z tej samej stajni do pobierania i użycia danych z bazy wewnątrz J!.