PDA

Zobacz pełną wersję : VirtueMart + Login Form Problem z wyświetlaniem profilu klienta



Adek_PL
19-02-2018, 08:37
Cześć

Na początku chcę przywitać Wszystkich forumowiczów jako, że jest to mój pierwszy post w tak zacnej społeczności.
Joomla zajmuję się od niedawna ale pochłania każdą moją wolną chwilę. To tyle wstępu, a teraz o moim problemie:

Joomla 3.8.5 oraz Virtue Mart3.2.12

/Korzystam ze standardowego modułu do logowania
/Podczas rejestracji wszystko przebiega bez problemów i pola takie jak skonfigurowałem w VM są wyświetlane
/Po rejestracji gdy kliknę w link w Module Logowania "Zobacz Profil" wszystkie pola jakie wypełniłem są puste
/Stworzyłem Menu do VM do profilu klienta i w tej bazie są widoczne wszystkie dane.
/ czyli wygląda na to że są zupełnie dwa różne profile
/ sprawdziłem dane w Użytkownika w Joomla i ta baza jest pusta, a Użytkownik z bazy VM ma wszystkie dane

I tu pytanie. Jak zrobić żeby Moduł Logowania nawiązywał do profilu VM a nie do profilu z jooml-a?

Z góry dziękuje za sugestie i porady

siristru
19-02-2018, 12:13
Domyśliłeś się już, że moduł logowania Joomla linkuje do profilu (konta) użytkownika Joomla!
Jeżeli ten link występuje w module to najprostszym sposobem będzie nadpisać moduł szablonem.
To jest skopiować plik szablonu modułu w odpowiednie miejsce a następnie edytować go i zmienić link wprost w pliku.

Kopiujesz ten plik:

ROOT/modules/mod_login/tmpl/default_logout.php

do

ROOT/templates/<twoj-szablon>/html/mod_login (jeśli nie masz tych katalogów to po prostu je utwórz.

Edytujesz plik i interesujący cie link jest w linii 27;


<a href="<?php echo JRoute::_('index.php?option=com_users&view=profile'); ?>">

Zmień <?php echo JRoute::_('index.php?option=com_users&view=profile'); ?> na link do profilu klienta w VM.

Adek_PL
20-02-2018, 05:08
Dziękuje za tak szybką odpowiedź

Czy możesz jeszcze podpowiedzieć jak wygląda link lub gdzie znajduje się profil klienta VM

siristru
20-02-2018, 10:39
Jeśli masz włączony SEF w Joomli to link wygląda tak jak jakim sobie go zrobisz (będzie używał odpowiedniego aliasu).
Po prostu utwórz link do konta klienta: http://prntscr.com/ih8o13
Potem wystarczy, że pod niego wejdziesz i skopiujesz URL.

Adek_PL
21-02-2018, 20:41
siristru... Dziękuje ! :)

Dodam że działa i że nie miałem katalogu w miejscu docelowym więc:
- stworzyłem katalog: mod_login
- skopiowałem do niego plik: default_logout.php
- edytowałem w nim linię 27 i wpisałem: <a href="<?php echo JRoute::_('index.php?option=com_virtuemart&view=user'); ?>">

Jeszcze raz dziękuję. Temat do zamknięcia.