PDA

Zobacz pełną wersję : Nagłówki modułów i nazwa kategorii



tetrus
22-02-2018, 14:37
Witam.
Mam dwie prośby o pomoc, z którymi nie potrafię poradzić sobie w moim szablonie.
1. Jak zrobić, aby nagłówki wszystkich modułów miały taki sam wygląd, np. takie samo tło, obramowanie, itp.?
2. Jak zrobić, aby tylko nazwa kategorii artykułów wyświetlała mi się w wybranym przeze mnie miejscu na stronie?
Bardzo proszę o pomoc.

Bazyl
22-02-2018, 14:44
Cześć,

wygląd to edycja plików css.
Czasem szablony mają klasy stylujące dla modułów. Wówczas każdy moduł opisany klasą wygląda tak samo.

2. Co dokładnie chcesz osiągnąć? Link?

tetrus
22-02-2018, 16:22
1. Właśnie chyba chodzi mi o te klasy stylujące dla modułów. Znalazłem coś takiego http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/624/30/ ale nie wiem, jak zrobić, aby nagłówki modułów, które są najczęściej h3 były na oddzielnym divie, który można swobodnie ostylować.
2. Chcę, aby na górze każdego artykułu wyświetlała się nazwa kategorii z której ten artykuł pochodzi. np. na górze artykułu z ważną informacją pojawia się NEWS (j.t. nazwa kategorii). Podobnie jak w punkcie wyżej, chciałbym, aby nazwa kategorii była w oddzielnym divie, który można ostylować.

Na niektórych szablonach takie rozwiązania są wprowadzone, jednak nie potrafię wprowadzić ich do mojego szablonu.

zwiastun
22-02-2018, 21:07
www.pomoc.joomla.pl - to stara witryna z matariałami dla Joomla 1.0.
Modułom można dodawać swoje własne klasy stylów w konfiguracji modułów. Nie ma tu żadnych oganiczeń. Możesz określić nawet kilka klas.
Reguły formatowania określamy w arkuszach stylów. W niektórych szablonach określamy je w specjalnym pliku, czasem w pliku w katalogu less lub sass i sformułowane w jednym z tych dwu języków.
Z wyświetlaniem nazwy kategorii przed tytułem artykułu jest trochę więcej zachodu, bo musialbyś nadpisać szablon artykułu, co wymaga pewnej wiedzy, której - chyba jeszcze Ci brakuje. Pomijam, że nie jest to wcale dobry pomysł. Nazwa kategorii jest nazwą szerszego zbioru danych niż konkretny artykuł. Dlatego powinna być oznaczana (i jest) nagłówkiem wyższego poziomu niż tytuł artykułu. Ale to np. na stronach przeglądów artykułów. Na stronie z artykułem to tytuł artykułu wskazuje główną treść, a nie nazwa kategorii. Jak zamierzasz to pogodzić?
Od strony technicznej możesz się obejść bez nadpisywania szablonu, bo nazwę artykułu można wyświetlać w metadanych (pod tytułem artykułu), można ją również odpowiednio wystylizować.

tetrus
23-02-2018, 12:07
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, która wyprowadziła mnie z błędnego przekonania.
Wyobrażałem sobie, że w pliku index templatki można stworzyć diva z kodem php, który będzie wymuszał wstawianie tam np. tytułu modułu. Teraz już wiem, że nie tedy droga.