PDA

Zobacz pełną wersję : 3.7.3 do 3.8.X



stronymt
20-03-2018, 15:01
Witam, mam problem, nie mogę podnieść aktualizacji z J w wersji 3.7.3 do wyższej, nawet patch do 3.7.4 mi nie działa.
Serwer na Home.pl, proszę o pomoc, bo potrzebna jest mi aktualna wersja:)
Podobnie mam z aktualizacją na home.pl w wersji 3.8.5 do 3.8.6, też nie daję rady.
Ściągałem pliki w zipie spakowane i też ręcznie nic nie działa.
Proszę o pomoc jak i co pozmieniać w plikach na serwerze aby to działało poprawnie.
Pozdrawiam
Korsarz.

moje
20-03-2018, 15:06
Sprawdź sobie ścieżki do katalogów dla plików tymczasowych i dla logów. Muszą one być poprawne, a katalogi muszą mieć uprawnienia pozwalające na zapisywanie plików (np. 755).

Być może masz włączoną separację, więc możesz ją wyłączyć, lub ręcznie wgrać paczkę na serwer i tam rozpakować.

siristru
21-03-2018, 01:37
Zastąpienie plików na serwerze tymi z paczki powinno dać radę.
Potem ewentualne sprawdzenie Zaplecze -> Rozszerzenia -> Instalacje -> Baza danych by naprawić ewentualne błędy.

wojsmol
20-04-2018, 16:56
stronymtJeżeli nie wykonałeś jeszcze błędnych instrukcji od siristru to pokaż wynik z https://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=714&t=793531. w razie potrzeby instrukcje w języku polskim masz tutaj (http://forum.joomla.pl/showthread.php?21594-PPA-PRZECZYTAJ-TO-Pomocnik-pisania-post%C3%B3w&p=375135&viewfull=1#post375135).

siristru
20-04-2018, 17:58
Jeżeli nie wykonałeś jeszcze błędnych instrukcji od siristru to

Dlaczego uważasz je za błędne? Robiłem tak wielokrotnie w przypadku niemożności aktualizacji automatycznej.

EDIT: W dokumentacji Joomla! wspomina się nawet o tej metodzie (Method C):

https://docs.joomla.org/J3.x:Upgrading_from_Joomla_3.4.x_to_3.5

Poza tym po co by Joomla wypuszczała "Upgrade Packages"?

wojsmol
20-04-2018, 18:25
siristru Dlatego, że w ten sposób można rozwalić serwis jeżeli wykonamy tą procedurę przy aktualizacji przykładowo z 3.7.x do 3.8.x gdzie zaszły duże zmiany w systemie plików. Dodatkowo przy tej metodzie nie jest wykonywana część zapytań z plików SQL - UPDATE i INSERT.

siristru
20-04-2018, 18:44
Można :)
Empirycznie sprawdziłem i to z 3.1 aż do 3.8 (startując od 2.5 która to migracja wysypała się po drodze, dlatego trzeba było niektóre tabele tworzyć ręcznie. Jednak od 3.5 do 3.8 ta metoda idzie gładko).
A od czego jest narzędzie do naprawy bazy danych wbudowane w Joomlę: http://prntscr.com/j7wxt3 ?
I dlaczego wspomina się o tej metodzie w oficjalnej dokumentacji Joomla? :)

adam.lachut
20-04-2018, 18:55
@siristru, nie można, ponieważ jak napisał @wojsmol w 3.8 w porównaniu do 3.7.3 spora część plików i folderów jest usunięta lub przeniesiona do innej lokalizacji (na przykład z libraries/joomla do libraries/src) a tego nie wykonasz nadpisując pliki

zauważ że nie rozmawiamy o bazie danych, tylko o strukturze plików

"Method C", jak zauważyłeś, jest podana jako awaryjna (jeżeli zawiedzie A i B) i kluczowe jest zastosowanie skryptu postupdate.php (który ocalił niejedną instalację :) ale to nie jest skrypt wypuszczony przez Joomla tylko przez Michaela Babker'a

A.

siristru
20-04-2018, 19:07
"Method C", jak zauważyłeś, jest podana jako awaryjna (jeżeli zawiedzie A i B) i kluczowe jest zastosowanie skryptu postupdate.php (który ocalił niejedną instalację ale to nie jest skrypt wypuszczony przez Joomla tylko przez Michaela Babker'a

Wszystko się zgadza... ale dlaczego wciąż "nie można" skoro można? Mówimy tutaj o sytuacji awaryjnej bo nie zadziałały metoda A i B. Metoda C działa.
Skoro ktoś zrobił rozwiązanie i jest podane w oficjalnej dokumentacji (mimo iż skrypt nie jest oficjalny) to nie możecie pisać, że "nie można".

adam.lachut
20-04-2018, 19:19
To proste, dlatego, że napisałeś:


Zastąpienie plików na serwerze tymi z paczki powinno dać radę.
Potem ewentualne sprawdzenie Zaplecze -> Rozszerzenia -> Instalacje -> Baza danych by naprawić ewentualne błędy.

a tak nie można aktualizować 3.7.x do 3.8 więc to jest błędna instrukcja aktualizacji.

Nie byłoby problemu gdybyś napisał które foldery trzeba usunąć przed wkopiowaniem patcha albo podał informację że konieczne jest uruchomienie postupdate.php.

BTW: na home.pl najczęstszą przyczyną problemów z aktualizacją jest włączona separacja - aktualizacja powinna być przeprowadzona przy wyłączonej separacji.

A.

siristru
20-04-2018, 19:59
Nie byłoby problemu gdybyś napisał które foldery trzeba usunąć przed wkopiowaniem patcha albo podał informację że konieczne jest uruchomienie postupdate.php.

Zgoda, masz rację. Faktycznie pisząc te słowa powinienem był dać linka do instrukcji która wspomina o szczegółach. Wiedziałem o nich, jednak pisząc poszedłem na skróty co mogło wprowadzić w błąd.