PDA

Zobacz pełną wersję : Przypisanie modułu do artykułów w kategorii



grzesiek2
22-03-2018, 12:19
Witam, mam lekki problem z tym aby moduł wyświetlał się w artykułach (przegląd artykułów w kategorii), ale na stronie głównej kategorii aby tego modułu nie było. Przypisanie modułu do pozycji menu nic nie daje, ponieważ wyświetla się zarówno na stronie głównej gdzie jest przegląd oraz po wejściu dalej w artykuł (strona główna dziedziczy). Wiem że są dodatki jeden z nich się sprawdził ale chce to zrobić bez dodatku, szablon to Gantry5 a Joomla 3.86. Z góry dziękuje za pomoc.

moje
22-03-2018, 12:34
W szablonie dopisz kod, który sprawdza czy jest się w widoku kategorii artykułów czy w widoku pojedynczego artykułu i jeśli jest w widoku pojedynczego artykułu, to wtedy wyświetlał określoną pozycję modułów.

siristru
22-03-2018, 13:10
Albo użyj tego dodatku: https://www.regularlabs.com/extensions/advancedmodulemanager

grzesiek2
22-03-2018, 13:31
Użyłem tego dodatku jest ok:) ale wolał bym to zrobić bez instalowania dodatkowych rozszerzeń. Użycie kodu stosowałem w szablonie który posiada plik index.php natomiast gantry5 jest inaczej skonstruowany.

siristru
22-03-2018, 14:17
@grzesiek2: prawidłowe podejście :) Jednak to rozszerzenie jest tak przydatne, że stosuję je jako jedno z podstawowych w każdym projekcie, niejako jako podstawowe. Tak też rzuć zasłonę na podejście "ograniczenia dodatków" w tym przypadku ;)
Tak, frameworkowe szablony są zupełnie inaczej zbudowane. W tym przypadku powinieneś szukać katalogu z blokami, tam jest plik główny ładujący bloki oraz same bloki.

grzesiek2
22-03-2018, 15:01
@siristru: Widzę że stoisz murem za tym dodatkiem, którego chyba nigdy jeszcze nie użyłem. Jeśli nie miałeś z nim nigdy problemów tzn. po aktualizacji nic dziwnego się nie porobiło i jest stabilny to chyba zaryzykuje i go zostawię:).

Używam dwóch innych modułów koniecznych i dlatego chciałem ominąć instalację kolejnego.

Używasz darmowej czy płatnej wersji?

siristru
22-03-2018, 15:37
Używam darmowej wersji. Peter van Westen prowadzi ten dodatek od lat i nigdy się na nim nie zawiodłem (tj. na obu :) ).
Aktualizacje wychodzą dość często, nie zdarzyło mi się by pokaszanił system. Wspiera Joomla! update :)
Używam go do zachowania porządku w modułach. Ma bardzo dużo funkcji wyświetlania. Wiesz, zawsze można to robić w kodzie itp. ale polecam go szczególnie tym którzy nie potrafią kodować.