PDA

Zobacz pełną wersję : Forum z kilkoma szablonami i subdomenami



waxman
28-03-2018, 12:41
Witam,
Poradzicie proszę czy jooml'a będzie się nadawać na coś w rodzaju multi for dyskusyjnych. Chcę utworzyć forum "ogólno dyskusyjne". Jedno duże forum z jedną rejestracją, ale kategorie będą się od siebie odróżniać. Każda kategoria ma mieć własną sub domenę typu: filmy.nazwastrony.pl fotografia.nazwastrony.pl itd...dodatkowo każda kategoria musi mieć własny szablon. Parę lat temu używałem joomla 1.5 i forum kunena, teraz weszło sporo nowości i mam nadzieje, ze eksperci od joomli podpowiedzą jakich ewentualnie użyć rozszerzeń.

siristru
28-03-2018, 13:07
Wydaje mi się, że można to zrobić z Kunena Forum. Do tego będziesz potrzebował utworzyć pozycje meny dla każdej kategorii forum by nadać im menu item ID.
Następnie przypisujesz szablon do każdej z tych pozycji i masz inny wygląd dla kategorii.
Jeśli idzie o subdomenę to można do tego wykorzystać odpowiednie przekierowania w htaccess... będzie to nieco "pic" bo subdomeny będą wskazywać na główną stronę, jednak tylko ty o tym będziesz wiedział :)
htaccess przekieruje użytkownika na subdomenę kiedy wybierze określoną kategorię.