PDA

Zobacz pełną wersję : Czy istnieje komponent który zczytuje wiadomości i sam tworzy w z nich artykuł



masaj
28-03-2007, 21:53
...albo czy zajmuje sie ktoś problemem zczytywania informacji ze stron np. rządowych, może być notka prasowa i tworzenia automatycznie ze zczytanego tekstu, artykułu. Artykuły te maja stałą budowę itd. Interesuje mnie to ponieważ męczy mnie ręczne kopiuj/wklej i chciałbym ułatwić sobie życie :). Zaznaczam od razu, że treści te są ogólno dostępne i można je powielać

stone
28-03-2007, 22:57
Nie spotkałem się z czymś takim. Znaczy są chyba moduły do wyświetlenia wiadmości z kanałów RSS, ale z tworzeniem artykułów to niespotkałem, ale jakbyś znalazł to daj znać bo kwestia ciekawa:)

T@rsch
29-03-2007, 10:44
tez cos takiego szukałem.
a moduł RSS odpada bo zabardzo psuje wygląd strony.
W moim wypadku nad kopiuj w klej działa około 15 osób i szukam kolejnych:P

stone
29-03-2007, 21:19
Także na razie nie pozostaje Ci nic innego;)

T@rsch
29-03-2007, 22:06
jak to mówia prawda jest bolesna. Ale nawet na mój mały skomny rozumek taki komponent trzeba by było pisać do każdej strony inny z kąd by miało pobierac bo każda strona ma inna budowe.
NO zawsze jeszcze można włamać się na server i pobierac dane z bazy danych:P

masaj
30-03-2007, 15:41
Też myśle, że trzeba byłoby dla każdego modulu zdefiniowac budowę strony, akurat w moim przypadku jest także, strona ma stałą budowę: na jednej stronie jest wykaz dla danego województwa. Po wybraniu linka mamy tytuł i nr dziennika, a następnie tekst ogłoszonego artykułu i na tym sie kończy.:D