PDA

Zobacz pełną wersję : dodanie atrybutu alt do grafiki tła modułu



demonemon
17-04-2018, 12:09
Witam
Posiadam szablon https://demo.virtuemarttemplates.net/joomla3/uniquashop/ moja strona wyglada tak https://dietetykwszczecinie.pl Potrzebuje dodać atrybut alt do 3 obrazków pod głównym tekstem. Są one modułem z ustawionym tłem w module. Prosiłbym o pomoc jak mogę to zrobić.
9337

Bazyl
17-04-2018, 12:20
Cześć,

dobrze rozumiem, że zdjęcie + link wybierasz w ustawieniu modułu?
Jeśli tak należy poprawić kod modułu.

zwiastun
17-04-2018, 12:21
Edytować skrypt, który umieszcza te obrazki i dodać tam pusty atrybut alt (jeśli chcesz rozwiazać problem dostępności - bo jeśli sądzisz, że trzeba to zrobic dla jakiegoś pseudoSEO, to sobie daj spokój).

demonemon
17-04-2018, 12:26
dobrze rozumiem, że zdjęcie + link wybierasz w ustawieniu modułu?
Jeśli tak należy poprawić kod modułu. tak to jest zwykły moduł "własny" z joomli

zwiastun
17-04-2018, 12:40
Nadpisz kod modułu tym:


<div class="custom<?php echo $moduleclass_sfx; ?>" <?php if ($params->get('backgroundimage')) : ?> style="background-image:url(<?php echo $params->get('backgroundimage'); ?>)" alt="" <?php endif; ?> >
<?php echo $module->content; ?>
</div>

Bazyl
17-04-2018, 12:51
tak to jest zwykły moduł "własny" z joomli

Przełącz edytor na wyświetlenie kodu html i dodaj przy obrazkach alt="co tam chcesz"

zwiastun
17-04-2018, 13:04
Ze źródła wynika, że obrazki są wstawiane bezpośrednio w module, a nie jako tło modułu. Zatem zastosuj się do porady @Bazyla, z tym że: ponieważ to są obrazki dekoracyjne, atrybut alt ma mieć wartość NULL, czyli pozostać pusty (alt="").
Kod, który podałem wcześniej, dodawał pusty alt do obrazka, ale w przypadku, gdy tło jest dodawane za pomocą funkcji modułu, alt w ogóle nie jest potrzebny, bo obrazek dodawany jest za pomocą wpisanego stylu CSS (to nie jest więc dobry kod).

demonemon
17-04-2018, 13:18
ok sprawadze poradę bazyla

- - - Updated - - -


bo jeśli sądzisz, że trzeba to zrobic dla jakiegoś pseudoSEO, to sobie daj spokój
No własnie wszędzie czytałem, ze wszystkie obrazki powinny mieć jakiś alt, ale jeżeli mówisz ze nie trzeba nic z tym robić to Ci wierze i to zostawiam :)

zwiastun
17-04-2018, 13:35
Wszystkie obrazki umieszczane jako obrazki (czyli za pomocą znacznika img) powinny mieć alt. Ale gdy są to obrazki dekoracyjne albo ilustracyjne (powtarzają treść wyrażoną już słownie), to wówczas alt powinien być pusty. Tak być powinno w Twoim przypadku, jeśli chcesz zadbać o dostępność. Jeśli ignorujesz kwestie dostępności, możesz pozostawić jak jest.
Trochę sie zagalopowałem w przedstawionym wcześniej kodzie. Nie zwróciłem uwagi, że ten obrazek tła jest wprowadzany za pomocą atrybutu style, a nie atrybutu img. Juz się prawie brałem za zgłąszanie poprawki do kodu Joomla :) I w tym momencie dotarło do mnie, że tam jest atrybut style, a nie img.

demonemon
17-04-2018, 13:42
dziękuje bardzo za treściwą odpowiedź