PDA

Zobacz pełną wersję : footer w artykułach



Ambroz
30-05-2018, 21:13
Witam.
Od jakiegoś czasu zmagam się z footerem dla krótkich i długich artykułów. Mianowicie, mam sekcje aktualności, gdzie nie jestem w stanie przewidzieć czy artykuł jest długi czy krótki a footer jak wiadomo zawsze musi być.
Czy jest jakiś inny sposób niż ustawianie dla footera parametrów:


position: absolute;
bottom:0;
width: 100%;

Jeśli taki kod zostanie to przy długim artykule footer będzie zasłaniał część treści.

P.S
min-height: 100vh na body nie załatwia sprawy.

P.S2
Temat jest podobny do tego, ale tu chodzi o artykuły:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?85510-Footer-na-dole-strony

Pozdrawiam i dziękuje za wszelką pomoc,
Ambroz

siristru
31-05-2018, 20:50
Bosz... naprawdę? :) A od czego wujek Google?
Wiem, że teraz biorą się za roboty dla wojska ale wyszukiwarka wciąż działa :)

https://css-tricks.com/couple-takes-sticky-footer/

Ambroz
01-06-2018, 13:19
Nie Boszuj mi tu, bo oni pralki robią. A to co dałeś to nie działa.

Footer na fixed:
9374

siristru
01-06-2018, 14:16
Sposobów podają kilka. Sposoby działają :)
Dlaczego nie poszukasz zatem innych?

Ambroz
01-06-2018, 15:50
Szukam i nic nie mogę znaleźć.

zwiastun
01-06-2018, 16:18
Sam tworzysz szablon? Bo jeśli korzystasz z szablonu stworzonego przez fachowców, to po prostu zmień fachowców albo szablon. Jest dd. Takie problemy uczyłem rozwiazywac 10 lat temu jeszcze dla Joomla 1.0. (zaklądam, że chodzi Ci o stopkę strony, a nie konkretnych artykułów, bo te również mogą mieć swoje stopki)

Ambroz
01-06-2018, 18:26
Szablon to Yoo Master 2 i mówię o stopce strony.
Założyłem już, ze artykuły będą długie

zwiastun
01-06-2018, 18:48
Ale to nie ma znaczenia, czy artykuły będą krótkie czy długie. Szablon ma być tak zaprojektowany, by stopka układała się poniżej zawartości w obszarze głównym (centralnym), w tym ponizej bocznych kolumn, jeśli są. A do tego, żeby trzymała się dolnej krawędzi okna przeglądarki. Jeśli tego szablon nie robi, to nadaje się na śmietnik, a nie do przeróbek. Po prostu fuszerka! Za chwilę odkryjesz kolejnie niedoróbki.

siristru
01-06-2018, 21:40
To swoją drogą... ale nawet mając link do rozwiązania nie potrafi go zastosować (bez urazy).
Wiesz, może wybierz inny szablon - będzie prościej.

zwiastun
01-06-2018, 22:04
Nie widzę problemu na żywo. Jakoś mi się nie chce wierzyć, żeby spece z Yootheme odstawili fuszerkę (w dobie szablonow opartych na siatkach taką fuszerkę trudno odstawić). Sądzę, że ktoś raczej coś namieszał. Jeśli ktoś miałby pomóc, to bez lnku do strony się nie obejdzie.