PDA

Zobacz pełną wersję : Brak możliwości zalogowania po przeniesieniu strony



blablabla
01-06-2018, 02:01
Witam,
przeniosłam swoją stronę na inny serwer za pomocą programu Akeeba Backup.
Problem polega na tym, że po przeniesieniu nie można się zalogować, mimo poprawnych danych odświeża stronę / wraca do okna logowania - po podaniu błędnych - pojawia się komunikat że dane są niepoprawne.
Zniknęło też jedno menu, ale to mały pikuś w porównaniu z ww.
Słyszałam że może pomóc restart apache, ale nie potrafię tego zrobić..
MYSQL v.5.6 - utworzyłam nową bazę danych na nowym serwerze..
help..

blablabla
01-06-2018, 11:01
Ktoś wie?? Nie mogę znaleźć rozwiązania w internecie..

Bazyl
01-06-2018, 11:05
Wyślij, jeśli chcesz, na PW dane do strony

blablabla
01-06-2018, 11:46
A co konkretnie potrzebujesz?
Prześlę.

Bazyl
01-06-2018, 12:57
Pomyśl, co może być potrzebne do zalogowania i ewentualnie wyślij na PW...

blablabla
01-06-2018, 13:00
Wysłałam Pm.

blablabla
01-06-2018, 19:52
Niestety, nawet RatujAdmina nie pomoga.... wydaje mi się że to nie o hasło chodzi, tylko bazę, albo reset..

Help!!

adam.lachut
01-06-2018, 20:44
Sprawdź czy jest możliwość zapisu do bazy danych - baza danych mogła osiągnąć limitu rozmiaru.

A.

blablabla
01-06-2018, 21:08
Tz?
W tej chwili przerzucam stronę jeszcze raz na serwer... tym razem ręcznie...

siristru
01-06-2018, 21:44
Mam taki tajny skrypcik przy pomocy którego można wejść do zaplecza z uprawnieniami SU :)
Mogę podesłać go na maila z instrukcją. Napisz do mnie na PW.

Skrypt po prostu pozwala wejść na zaplecze - nie potrzeba hasła itp.

zwiastun
01-06-2018, 22:06
Do zaplecza z uprawnieniami SU można się dostać, dodajac jeden wiersz do configuration.php. Ale trzeba znać nazwę użytkownika z uprawnieniami administracyjnymi do zaplecza. :)

blablabla
01-06-2018, 22:20
Napisałam PM.
Osiwieję przez tę stronkę...

siristru
01-06-2018, 23:00
@zwiastun LOL, wiem. Mój skrypt tego nie potrzebuje :D

Pracowałem kiedyś dla Pentagonu... wiecie Echelon... no, ale nie mogę o tym mówić :P

zwiastun
01-06-2018, 23:02
Bo Ty masz jakiś skrypt dla przestepców internetowych, ja tylko dla użytkowników :)

blablabla
02-06-2018, 04:15
A co zrobić żeby wejść "po ludzku", jak kiedyś...?
Zaktualizować wersję?

zwiastun
02-06-2018, 10:32
Zbyt mało informacji udzielasz, aby cokolwiek wyrokować. Jeśłi przenosileś kopię z Akeeba Backup i odtwarzałeś na nowym serwerze, strona powinna działać. Problemem może być niska wersja PHP - podwyższenia wersji dokonasz za pomocą narzędzi panelu klienta na serwerze.

siristru
02-06-2018, 13:17
Koleżanka wykorzystała mój skrypt, dostała się do zaplecza ale nie ma uprawnień do czegokolwiek.
Wygląda na to jakby tabela z uprawnieniami albo grupami była uszkodzona.
W takiej sytuacji trzeba sprawdzić bazę danych i ją naprawić.

To może okazać się trudne... może by tak zainstalować w innej bazie Joomlę ze zdrowa strukturą a potem poprzenosić co ważniejsze tabele?
@Zwiastun, jak myślisz?

zwiastun
02-06-2018, 13:53
To zależy od wielkości witryny, liczby użytkowników.
Ogólnie rzecz biorąc, trzeba obejrzeć tabelę #__users, #__user_usergroup_map, #__usergroups, #__viewlevels.
Zacząlbym od przywrócenia standardowej zawartości tabel #__usergroups, #__viewlevels (z nowej instalacji Joomla)
Potem trzeba sprawdzić mapowanie konta głównego użytkownika z grupami - tabela #__user_usergroup_map. To powinno rozwiązac sprawę.
Opis opeacji jest na wiki http://wiki.joomla.pl/Jak_odzyska%C4%87_has%C5%82o_administratora%3F

blablabla
02-06-2018, 14:38
Z bazą może być problem, ponieważ nie potrafię zmienić hasła ani ustawień w tabelach - wszystko wraca do stanu "poprzedniego". Mam na myśli hasło w postaci cyferek...
MYSQL v.5.6

zwiastun
02-06-2018, 15:00
A na czym polega ten problem? Operacje na bazie danych są wbew pozorom bardzo proste. Proszę przeczytać wspomniany wcześniej artykuł. NIe trzeba nigdzie wpisywac hasła w postaci zakodowanej.

blablabla
05-06-2018, 00:26
Już chyba powoli zbliżamy się do rozwiązania zagadki..
otóż..
w bazie:
1) wywaliłam ponad pierdylion zbędnych kont użytkowników - co najmniej 30 ich było - strona ma swoje lata, więc konta były zakładane przez ten czas
2) zostawiłam tylko jedno konto, które przypisałam do grupy SuperUsers, aktywowałam jakimś cudem w zapleczu = to chyba była jedyna rzecz do której miałam uprawienia..

I teraz najważniejsze - przy zmianie password varchar(100) na MD5 .. i zapisaniu
hasło pojawia się znowu takie... przy zalogowaniu - odświeża okno z logowaniem - wraca do stanu poprzedniego
9375
Przy nie ustawieniu na MD5 - hasło moje przypisane pokazuje się zamiast tego kodu z cyferek i liter, ale przy próbie zalogowania..


Username and password do not match or you do not have an account yet.

Może teraz będzie wiadomo w czym tkwi problem.
Czy da się zresetować bazę, pod kontem tego "users".. skoro to z nią, ewidentnie są problemy..
czy szukać po prostu innej bazy danych :(

blablabla
05-06-2018, 13:26
Jakieś rady, sugestie?? cokolwiek.. ??

siristru
05-06-2018, 13:47
Zwiastun wskazał tabele które są w tej kwestii ważne: http://forum.joomla.pl/showthread.php?85601-Brak-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-zalogowania-po-przeniesieniu-strony&p=378683&viewfull=1#post378683

W takiej sytuacji porównałbym strukturę mojej bazy z bazą nowo zainstalowanej Joomli. Porównaj struktury i własności kolumn.

rkonik
05-06-2018, 18:05
Czy baza na której pracujesz jest właściwą bazą podpiętą do strony?

siristru
06-06-2018, 00:44
@blablabla: jeśli potrzebujesz bezpośredniej pomocy, możesz postawić kopię tej strony i przesłać do niej dostęp FTP, J! i PHPmyAdmin.
Albo wysłać kopię strony bym mógł zainstalować ją u siebie.
Albo jeśli mi zaufasz dać dostępy do obecnego systemu.

Postaram się Ci pomóc. Napisz do mnie na PW jak to widzisz.

blablabla
06-06-2018, 10:09
Już mi ktoś zadeklarował pomoc na pm.
Mam jeszcze pytanie - bardzo istotne, ponieważ jesli się to zrobi,naprawi, to sprawa logowania nie będzie taka 'paląca'.
po przeniesieniu na nowy serwer zniknęło jedno menu
"Main Menu"
Reszta jest, tylko tego nie ma .
da się coś zrobić aby je przywrócić?
Jeśli możesz pomóc na szybko, albo coś doradzić, to napiszę PM.

rkonik
06-06-2018, 11:08
Przy transferze strony z jednego serwera na drugi nie ma możliwości aby coś zniknęło samo z siebie. Cała operacja musiała zostać źle wykonana.

blablabla
06-06-2018, 11:12
Strona była przenoszona zgodnie z instrukcją na jakiejś stronie - nie pamiętam już jakiej..
I operacja przebiegła prawidłowo.
Dopiero po przerzuceniu wyszły te wszystkie "kwiatki".
Może podczas przenoszenia ja popełniłam jakiś błąd, źle wypełniłam pola podczas instalacji etc...
Mam kopię starej strony w formacie zip i mogę tę operację zrobić jeszcze raz..

adam.lachut
08-06-2018, 12:12
Okazało się, że jednocześnie:

- archiwum akeeba było uszkodzone - udało się odzyskać część, a pozostałą zawartość ze starszych kopii zapasowych

- docelowy serwer miał ustawioną wersję php7, a strona jest postawiona na 2.5.x - zmiana na 5.6

- dodatkowo porządki (wyłączenie rejestracji, zabezpieczenie /administrator, patche itp.) i jest ok :)

A.

blablabla
08-06-2018, 12:30
Bardzo dziękuję adam.lachut za pomoc i tak profesjonalne podejście :)) Stronka działa jak należy !!