PDA

Zobacz pełną wersję : jak wstawic Regulamin jako wyskakujace okno z przyciskiem na dole akceptacji



kedarby
14-06-2018, 12:42
Witam
jak w temacie, potrzebuje zeby po otworzeniu strony "wyskakiwal" artykul z regulaminem do zaakceptowania jak to zrobic?

zwiastun
14-06-2018, 17:12
A po co Ci taka "pseudoakceptacja" regulaminu? 99% go w ogóle nie przeczyta. Zgasi okno. Jeśli ktoś przychodzi na Twoja stronę i pozostaje na niej, to przyjmuje warunki używania strony (regulaminu). Zgodę musisz w niektórych przypadkach uzyskać na przetwarzanie danych osobowych. A regulaminy, które formulujesz, muszą być zgodne z przepisami prawa. Nie możesz umieszczać niedozwolonych klauzul, ograniczać bezpodstawnie dostępu, itd.

siristru
14-06-2018, 17:52
Dokładnie jak pisze zwiastu, tylko utrudnisz korzystanie ze strony. Tak, wielu tak robi ale to jest przejaw paniki RODO. Czy jak włączasz telewizor to wyskakuje ci regulamin do zaakceptowania?
Kłania się tutaj Ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Nie musisz też zbierać akceptacji regulaminu... Regulamin musi być zgodny z prawem i dostępny dla każdego. Czy jak wchodzisz do komunikacji miejskiej to musisz coś kliknąć/zrobić by zaakceptować regulamin?

Ludzie, nie panikujcie! :)

rkonik
14-06-2018, 21:10
Ja stanę trochę w obronie Autora tematu. Skąd macie pewność że regulamin np nie będzie dotyczył strony dla dorosłych? Lub czegoś co widz musi najpierw zaakceptować aby mógł wejść.

Dlatego krytyka autora nie jest do końca właściwa.

Z drugiej strony autor powinien uzupełnić swoje pytanie o takowe informacje.

A rozwiązaniem którego szukasz to poprostu popups. Poszukaj na https://extensions.joomla.org/ myślę że tam znajdziesz coś dla siebie.

siristru
14-06-2018, 21:33
To jest konstruktywna krytyka :)
Jeśli była by to strona dla dorosłych to nie była by to akceptacja regulaminu tylko potwierdzenie wieku :)

Ale od biedy można tego użyć do regulaminu....

https://www.jqueryscript.net/demo/Html5-sessionStorage-Based-Age-Verification-with-jQuery-Age-Check/

Podtrzymuję jednak swoje zdanie, że to zbędne.

zwiastun
15-06-2018, 01:04
@rkonik: Tu w ogóle nie było krytyki autora pytania.

rkonik
15-06-2018, 10:09
@zwiastun: Może użyłem zbyt mocnych słów ale wiadomo o co chodzi.