PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z JCH Optimize-gorsza optymalizacja niż przed.



chuck
06-07-2018, 15:21
Bawię się optymalizacją na testowej stronie pod kątem PageSpeed Insights i coś minie wychodzi.
Nie mogę się pozbyc:
"Wyeliminuj blokujący renderowanie kod JavaScript i CSS z części strony widocznej na ekranie"
Dotyczy to katalogu... cache/plg_jch_optimize/
Macie pomysł jak to rozwiązać?

Dodatek podniósł punkty dla wersji mobilnej z 32 na 44/50 (w zależności od poziomu ustawień)

headge
06-07-2018, 16:08
Tę kwestię rozwiązuje zakup wersji Pro i przetestowanie opcji dostarczania css i ładowania js asynchronicznie - aczkolwiek zachęcam do przejrzenia struktury strony i zoptymalizowania jej bez tego dodatku - najlepiej pod kątem wygody użytkownika, a nie Page Speed Insights ;)

Hurt
06-07-2018, 23:33
Wersja PRO potrafi wyciągnąć w Google Speed Test 100/100.

Jac
07-07-2018, 15:29
Wersja JCH Pro nie robi wszystkiego sama. To człowiek powinien zadbać o to, żeby strona była dobrze zoptymalizowana. A JCH Pro może dodatkowo pomóc w osiągnięciu dobrej optymalizacji (podobnie, jak kilka innych podobnych, gotowych rozwiązań).

chuck
15-07-2018, 18:00
Udało mi się uzyskać wynik 64/84 na produkcyjnej wersji i to bez dodatku. Przeniosłem pliki JS i CSS na koniec pliku index.php W konsoli widzę coś takiego-pierwsza linia zakładki sieć
Zablokowane:→ 45 ms Rozwiązywanie DNS:→ 0 ms Łączenie:→ 17 ms Konfigurowanie TLS:→ 25 ms Wysyłanie:→ 0 ms Oczekiwanie:→ 447 ms Odbieranie:→ 0 ms Ponadto mimo włączonej pamięci podręcznej, -dla plików graficznych (przy ponownym wczytaniu strony) jest kod 304 -dla plików JS i CSS - pobierane z serwera.