PDA

Zobacz pełną wersję : Brak możliwości logowania się do panelu administratora



libia
06-07-2018, 22:02
Po przeniesieniu joomli 3.8.10 na nowy serwer nie mogę zalogować się do panelu administracyjnego.
Po otwarciu strony admina pojawia się komunikat

/public_html/libraries/legacy/error/error.php on line 371

Czytałam w sieci że najlepiej będzie skopiować wszystkie foldery pliki prócz instalacyjnego z instalki na serwer by naprawić joomle. Nieco się obawiam, czy po wrzuceniu plików instalki nie namieszam sobie jeszcze bardziej.
Miałam spore problemy z przeniesieniem bo kickstart nie zadziałał tak jak chciałam ( nie łączył się z bazą) i musiałam osobno przenosić pliki i osobo bazę.

Hurt
06-07-2018, 22:32
A wersja php i inne ustawienia pokrywają się ze starym serwerem?

libia
06-07-2018, 22:53
Tak pokrywają się. Wersja php 5.6

libia
07-07-2018, 00:06
dodam że na poprzednim serwerze PHPmyadmin był w wersji 4.7.7 z informacją o ostatniej stabilnej wersji 4.8.2, zaś obecny PHPmyadmin jest w wersji 4.8.2

rkonik
07-07-2018, 00:24
Skoro kickstart miał problem z połączeniem się z bazą to coś źle wpisałeś (ustawiłeś), sprawdź jeszcze raz.
Sprawdź też archiwum zrobione przez akebe czy z nim jest w porządku. Jeżeli jest wadliwe to możesz mieć problem z instalacją, wówczas wykonaj jeszcze raz backup i przenieś ponownie stronę.
Jeżeli nadpiszesz pliki Joomli nic nie powinno się wydarzyć pod warunkiem że nic w nich nie majstrowałeś.

libia
22-07-2018, 14:50
Udało mi się odzyskać stronę ale w sposób niestandardowy. Na świeżo zainstalowaną joomlę wglałam grafikę, zaś bazę no cóż. Nie wiem czemu ale z marszu całej bazy nie dało się zaimportować ponieważ zwracało mi błędy że taki rekord już istnieje. Importowałam więc wybiórczo. Najpierw usuwałam rekordy a potem importowałam ale tylko te w których były naważniejsze dane do odzyskania. Udało się. Jednak nie udało mi się odzyskać menu. Nie wiem jaki rekord odpowiada za menu. Teraz nie pamiętam co było w menu a było dość rozbudowane.
Druga sprawa nie wiem od czego to zależy. Nie mogę podpiąć pod link strony która znajduje się w katalogu strony z joomlą. Zwraca mi komunikat

"Błąd:Zapisanie nie powiodło się z powodu następującego błędu: Aliasem pozycji menu pierwszego poziomu nie może być 'strona x',
ponieważ 'strona x' jest katalogiem podrzędnym katalogu instalacyjnego Joomla..

Na poprzednim serwerze działała strona z katalogu. Dodawałam ją poprzez link zewnętrzy przy budowaniu menu.

zwiastun
22-07-2018, 16:43
Za menu odpowiada tabela #__menu. Ale jest ona ściśle powiażana z tabelami kategorii i tabelami komponentów (w tym com_content)

libia
26-07-2018, 22:10
Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć co zrobić aby dodać "stronę x" z katalogu podrzędnego. Na poprzednim serwerze ten alias działał bez problemu. Teraz kedy chcę dodać ciągle mam komunikat zwrotny że zapisanie nie powiodło się
jw