PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 3.8 i Facebook



ALKM
20-07-2018, 20:29
Witam
usiłowałem przeszukać forum i nie znalazłem takiego problemu wiec to problem tylko dla mnie - bo widocznie tak ogólnie to nie problem.

Używam formatki Lighthouse od themeforest i wymyśliłem sobie że w modułach po prawej pod różnymi innymi rzeczami poprawnie wyświetlanymi w modułach po prawej wyświetli się też Facebook (czyli osób lubi, nagłówek..itd).

Standardowo dodatek z JED i powinno działać ALE...
Instaluje już 4 dodatek/moduł do Joomli. Instalacje prawidłowe i działanie też pozornie prawidłowe bo i tytuł modułu się wyświetla albo slider wyjeżdża skąd powinien..itd
Podaje w konfiguracji link w odpowiedniej formie zgodnej z dokumentacją dodatku (i potem kilka wersji już nie zgodnych dla testu), podaje FB ID i co tam chce i za każdym razem brak treści w takim oknie/sliderze.

Czuje że może to mieć coś wspólnego ze zmianami polityki prywatności i może w FB coś trzeba gdzies włączyć żeby jakieś treści stronie z zewnątrz udostępniać ale kompletnie nigdzie się nie doczytałem co i gdzie.

Więc kto wie czego nie wiem?

jawor1104
28-07-2018, 14:27
Na 100% musisz włączyć taką możliwość po stronie fb, robiłem to kiedyś dla kilku stron, ale ładnych kilka lat temu, a fb co chwilę zmienia nazwy i położenie poszczególnych opcji. Niestety nie jestem w stanie podać Ci dokładnie co i gdzie na fb trzeba zmienić, ale szukaj czegoś w stylu "profil publiczny"

ALKM
30-07-2018, 10:10
dzięki.
też tak czuje że coś w tą strone... tylko sie nie mogę kompletnie tego doszukać na fejsie.

ALKM
13-08-2018, 09:52
Jestem krok dalej w obczajaniu problemu. Zaczynam się skłaniać ku teorii że błąd leży po stronie FB.
Na powiedzmy 10 założonych identycznie podstron w ramach głównego konta FB poprawnie wyświetla się jakieś 50%. Podstrony zakładane identycznie, co kilka minut, jedna za drugą i moduł DJ-Likebox (ale inne identycznie) niektóre wyświetla a niektóre nie.

jawor1104
13-08-2018, 23:03
Pomysł może mało oryginalny, ale warty spróbowania: napisz może do supportu fb - może oni coś podpowiedzą? wskażą gdzie szukać?

ALKM
14-08-2018, 09:19
z supportem FB jest mniej więcej tak jak z supportem Google - jak nie jesteś minimum 50 stanowiskową firmą współpracującą z nimi komercyjnie to jedyne co masz to pliki pomocy do poczytania na stronie.

mjmartino
14-08-2018, 10:52
Należy u źródła przetestować ;) W zasadzie dwa kawałki kodu jesteś sam wkleić.
https://developers.facebook.com/docs/plugins/page-plugin/

ALKM
14-08-2018, 19:52
dzięki - sprawdziłem.
Działa to identyczne jak w DJ-Likebox, tzn: te same i tu i tu działają i te same nie działają.