PDA

Zobacz pełną wersję : Odnośniki podstron



Roboczy
25-07-2018, 16:03
Witam, chciałbym wyłączyć wyświetlanie się adresu URL index.php - obecnie strona główna wyświetla mi się tak mojadomena.pl/index.php/pl-pl/

Natomiast podstrony wyświetlają się w podobny sposób, np mojadomena.pl/index.php/pl-pl/o-mnie

I tak z każdą inną podstronę. Jak mogę to zmienić?

P.S strone mam w 4 wersjach językowych, gdy zmienie w Konfiguracji globalnej ustawienia, tj Optymalizacja dla wyszukiwarek-strona wywala błąd 404

terra
25-07-2018, 22:15
Włącz w konfiguracji globalnej: 1."Proste adresy" 2 ."Zastosuj przepisywanie URL" 3. "Dodaj przyrostek do URL", a przede wszystkim przemianuj plik htaccess.txt na .htaccess (w katalogu głównym Joomla).

Roboczy
26-07-2018, 10:05
Dziękuję! natomiast problem nie do końca został rozwiązany, gdyż dalej mam taki przedrostek /pl-pl/ Próbuje zmieniać to w ustawieniach języka, ale bez szału, wyświetla mi taki komunikat
Zapisanie nie powiodło się z powodu następującego błędu: Język treści z takim kodem języka nazwy obrazka już istnieje
Mimo, że wrzucałem na serwer plik o pierwotnej nazwie, zmieniałem przedrostki/nazwy-niestety, dalej to samo

zwiastun
26-07-2018, 10:34
A po co właczyłeś język treści i pewno jeszcze jakieś ustawienia wielojęzyczności? Wyłącz je

Roboczy
26-07-2018, 10:44
Dobre pytanie, ja tą stronę przejąłem po poprzednim wlaścicielu, który narobił bałaganu i teraz sprzątam szukając co chwile nowych problemów.

Po wyłączeniu ustawień o których napisałeś, strona przestaje działać.

terra
26-07-2018, 11:14
Od zaplecza Joomla! Rozszerzenia ->Języki ->Zainstalowane ustaw polski jako domyślny dla Witryny i Zaplecza.
na zapleczu w opcji Menu sprawdź czy masz utworzone menu dla wersji językowych, Np. nazwa menu (PL), nazwa menu (EN).
Niezależnie od wersji językowych alias menu, artykułu itd. nie może się powtarzać, a tak pewnie masz teraz. Jeśli chcesz użyć tytułu menu HOME, to alias w wersjach językowych powinien się różnić. np. homepl.html homeen.html homesp.html itp.. lub użyj innych menu np Start (PL), Home (EN)

Roboczy
26-07-2018, 11:58
Wszystkie te rzeczy mam zrobione, one się nie powtarzają, na swojej stronie posiadam 4 wersje językowe polski, rosyjski, niemiecki, angielski.

Po zmianie języka na niemiecki wyświetla mi prawidłowo /de/ angielski /en/ a dziwnie polski /pl-pl/ i jeszcze rosyjski wyświetla się tak dziwnie, bo przedrostek jest taki /ru-RU/

Menu i inne takie rzeczy jest zrobione w każdej, spośród 4 wersji językowych.

To, co m piszesz terra, jest zmienione już przez poprzedniego właściciela, nic się nie powtarza, każda nazwa/alias/plik różni się nazwą, próbowałem zmienić nazwę pliku flagi, próbowałem zmienić alias URL, nie zapisuje się przez błąd który przedstawiłem powyżej. Też mnie to zastanawia.

Mam dostęp wyłącznie do zaplecza, nie mam ograniczonych uprawnień.

Dobra, temat do zamknięcia, miałem złośliwy skrypt w kodzie szablonu który kolidował z ustawieniami joomli

Dziękuję wszystkim za pomoc,
Pozdrawiam, oraz życzę wszystkiego dobrego!

Roboczy
26-07-2018, 12:40
Dobra, temat do zamknięcia, miałem złośliwy skrypt w kodzie szablonu który kolidował z ustawieniami joomli,

Dziękuję wszystkim za pomoc,
Pozdrawiam, oraz życzę wszystkiego dobrego!

Jednak nie....problem dalej występuję, nie mam zielonego pojęcia, gdzie znajdę Język treści z takim kodem języka nazwy obrazka już istnieje

kolidowal owszem, ale to z modułem zarządzania reklamami, przepraszam, chodzi mi o główny przedrostek.
W bazie danych również edytowałem tabele z przedrostkiem PL i nic się nie zmienia. Wciąż ten sam komunikat.

terra
26-07-2018, 13:28
to już wymaga szczegółowego przeglądu strony, zleć to komuś.

Roboczy
26-07-2018, 15:43
Dziękuję za pomoc! temat do zamknięcia.

Pozdrawiam