PDA

Zobacz pełną wersję : MegaMenu - przysłonięta?? pierwsza pozycja.



ALKM
13-08-2018, 10:40
Kupiłem formatkę Ligthouse od Themeforest i wraz z nią użyte w niej MegaMenu.

Wymyśliłem sobie taką funkcjonalność że z głównej pozycji menu (rozwijanej w dół) wyświetlą się np: 3 pozycje typu "Parent item" (miasta) a każda z nich rozwinie się w 3 kolejne "Child Item" (punkty w tym mieście).
No i tu sobie wymyśliłem tak że każdy z tych punktów to bedzie obrazek i opis obok z prawej.
Zrealizowałem to za pomocą wyświetlania modułów w megamenu - custom module z obrazkiem a obok custom module z tekstem.
Wyświetlać wyświetla - jak powinien.

Problem jest z "klikaniem" w pierwszy punkt w pierwszym mieście (czyli ten rozwijany tuż pod menu gównym). Kursor zamienia się w łapkę tylko w okolicy górnego lewego rogu obrazka i na ostatnich kilkunastu znakach w 3 (ostatniej) linijce tekstu opisu z modułu obok -tak jakby jakiś przezroczysty obiekt "przysłaniał" te obszary. Zresztą coś tam jest bo pod tekstem zajmującym 3 linijki są jakby dwie linie rozdzielające normalnie pozycje menu - i tam gdzie je widać to własnie nie można kliknąć.
Poniżej jak to wygląda (schemat):
9403
zielone - to obszary w których można "kliknąć" pierwszą pozycje dla miasta A
niebieskie - to te linie (podziału menu??) które widać pod spodem - skąd?

druga i trzecia pozycja dla miasta A klikają sie prawidłowo.

Myślałem że pozycje menu nachodzą na siebie wiec już kombinowałem z szerokościami... itd
Chyba że nie bardzo mogę prawidłowo zdefinować pola "Nr of Items in Columns" w MegaMenu dla takiej struktury kiedy jako Child Menu Type wybieram "Modules". Już usiłowałem to robić zarówno dla pozycji "Miasta" w menu głównym jak i dla pozycji "Miasto A".
Czy ktoś ma doświadczenie z MM i podpowie jak to powinno być prawidłówo podeklarowane?

Bazyl
13-08-2018, 11:20
Zresztą coś tam jest

Usuń to coś - problem zniknie!

Masz więcej pytań? Link do strony!!!

ALKM
13-08-2018, 12:25
dzięki. na takie rozwiązanie to i ja wpadłem. tylko że nie wiem co tam jest i dlaczego się generuje.
wiem na co wygląda - linie podziału pozycji menu. Tylko że nie powinno ich tam być.
Moge skopiować 4 razy tą pozycje menu i tylko z pierwszą jest problem - w pozostałych 3 nie ma żadnych linii. A jak skasuje 1 pozycje i 2 wskoczy na jej miejsce to też to się z nią robi.
Potrzeba kogoś kto ma doświadczenie z MegaMenu i jego niuansikami.

Bazyl
13-08-2018, 12:59
Problemu nie rozwiążesz, bo nie umiesz czytać ze zrozumieniem


Masz więcej pytań? Link do strony!!!

ALKM
13-08-2018, 16:36
Nawet nie wiesz jak bardzo pomogłeś, problem rozwiązany.
Dzięki.