PDA

Zobacz pełną wersję : RODO a firma spoza Unii



rkonik
13-08-2018, 16:03
Temat RODO był poruszany na tym forum ale głównie dotyczy naszych firm w kraju.

Wiem że firmy z poza Unii i tak muszą się stosować do przepisów RODO. Tylko jak to jest czy położenie serwera i przechowywania danych ma znaczenie?

Tak naprawdę chodzi o przypadek kiedy firma znajduje się w Polsce lub innym kraju Unii a serwer który przetwarza dane znajduje się poza nią np US.

I sytuacja odwrotna gdy firma jest spoza Unii np US a serwer jest w UE. Jak to stanowi Prawo czy ktoś się orientuje? Głównie mam na myśli RODO.

Zbliża się wyjście UK z UE i wiele firm znajdzie się w dziwnej sytuacji. Na chwilę obecną nie ma jeszcze unormowanych przepisów co się stanie po wyjściu UK Dlatego lepiej jest traktować Brytanię jako kraj spoza Unii chyba że o czymś nie wiem. Jak ktoś ma doświadczenie lub wiedzę w tej sprawie z chęcią wysłucham wypowiedzi.

mjmartino
14-08-2018, 09:22
Jeżeli chcesz działać "legalnie" na terenie UE to musisz mieć RODO nie zależnie gdzie masz serwery w przypadku gdy przetwarzasz dane.
Wszystko tak naprawdę zależy jakie usługi świadczysz ;)
Np. Jeśli Twoja firma zajmuje się mailingiem to wypada dostosować się do rodo inaczej klienci zrezygnują z Twoich usług.

Jeśli kraj dla którego świadczysz usługi jest z poza uni nie musisz mu przedstawiać zgód na wykorzystanie remarktingu, analityki itp.

Wszystko co podlega pod UE - > tak :)
Jeśli jesteś firmą z poza UE to już decyzja należy do Ciebie, ale jak widać większość firm się dostosowało do wymogów mając swoje siedziby poza EU.

Ktoś wchodzi z terenów UE wyświetlasz mu zgody, ktoś po za UE nie wyświetlasz ;)

rkonik
14-08-2018, 09:42
Czyli dobrze rozumiem, np jeżeli serwer który przetwarza dane osobowe czyli procesor znajduje się poza granicami UE to wystarczy że od obywatela UE otrzymam zgodę i sprawa załatwiona.

mjmartino
14-08-2018, 10:41
Tak :)
Nie zapomnij wymienić wszystkich podmiotów które mają styczność w polityce prywatności.