PDA

Zobacz pełną wersję : Odsylacz do kategorii linkow w menu



jahu
13-02-2006, 18:45
Jak w temacie - czy da sie zrobic w menu pozycje ktora bedzie odsylaczem do kategorii linkow - nie chce wswietlac wszystkich linkow tylko te z jednej konkretnej kategrii.

Wiem ze kategorie linkow maja Category ID - jak powienien wygladac link URL z wykorzystaniem id category?

frodo2000
13-02-2006, 21:42
Po kliknięciu na Nowy w menedżerze menu należy wybrać Tabela - kategoria linków (Table - Weblink category). Po wciśnięciu Dalej (Next) wybrać kategorie z linków.

jahu
13-02-2006, 22:25
Sory - zmylilo mnie to - "Table - kategoria odsylaczy" ponizej pisze o URL i stad to zacmienie Wielkei dzieki :D

Przy okazji - gdzie wylacza sie przy artach tworce i czas dodadania artykulu? Jest taka opcja?

I jak uzyskac taki efekt w menu - klikajac na tekst w menu rozwina sie elementy w podmenu, natomiast nie zmieni sie zawartosc glownego okna ?


I czy da sie np ze zwyklego arta przerobic go na statyczny i na odwrot?

stone
14-02-2006, 08:53
1. glogal configuration lub w ustawieniach danego artykułu
2. w zywklym menu sie nie da, mozna zainstalowac jakies menu rozwijane
3. automatycznie nie
Zapoznaj sie z ekranami pomocy u nas w FAQ :)

jahu
14-02-2006, 14:14
Sorry stone ale te ekrany - mimo ze fajnie opracowane - to znalezienie czegos tam - przynajmniej dla mnie nie jest latwe - stad takei glupie pytania - jeszcze jedno:

Czy da sie w jakis sposob tak skomponowac strone - ustawienia elementow itd zeby uzyskac efekt: Kilkajac na element w menu zostanie otwarty najnowszy artykul z danej sekcji i kategorii (w pelni rozwiniety) i powyzej lub poniezej wswietlone np 5 ostatnich - jakich elementow musze uzyc do tego?
Chyba bloga z artykulow w danej kategorii gdzie ustawic zeby np wyswietlal w calosci tylko jeden art - co to te szpalty?

Gdzies globalnie wylaczyc przyciski wstecz dalej dotyczace przemieszczania miedzy artykulami?

I wielkie dzieki za wyrozumialosc i cierpliowsc dla glupich pytan

stone
15-02-2006, 00:17
Co do przycisków to w global configuration chyba cos powinno byc jako nawigacja
Natomiast co do pierwszej kwesti to mozna tak zrobic, wejdz we wlasciwosci linku jako blok ustaw leading na 1 intro 0, a linki na 5. Z tym zeby byla widoczna calosc tekstu musi byc ona w czesci intro danego artykulu

jahu
15-02-2006, 20:07
Mam po polsku:
# wprowadzeń 1
# wstępów 0
Szpalty
# odysłaczy 5

Tak to ma wygladac?A te szpalty to co to?

livio
15-02-2006, 20:55
"A te szpalty to co to?"
A kto to wie? :D