PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana kolorow



Syriusz76
06-09-2018, 19:43
Dobry wieczor. Czy jest tutaj ktos uczynny i pomoze mnie naprowadzic jak zmienic to menu "Dla uczniow" "Rodzicow" "Nauczycieli" koloru pomaranczowego tak aby kazdy byl inny? Np dla uczniow zielony, rodzicow niebieski, nauczycieli czerwony.

http://www.gim2.olawa.pl/2/index.php

Jac
06-09-2018, 23:11
Menu, to lista UL LI. Każdy element listy w twoim menu ma swoją własną, niepowtarzalną klasę, utworzoną na podstawie ID pozycji menu. Np. "Szkoła" ma klasę "itemid576". Użyj narzędzi webdeveloperskich przeglądarki i będziesz mógł zbadać pozostałe elementy, poznać ich klasy. Reszta, to ostylowanie tych elementów menu w arkuszu CSS.

terra
06-09-2018, 23:12
masz plik custom.css

.fp-ludzie {



font-size: 128px;
height: 300px;
line-height: 300px;
text-align: center;
width: 100%;
color: #fff;

background: #ff7f00;
}





jeśli jest to jeden moduł to musisz rozbić go na trzy i dla każdego zdefiniować klasę z innym tłem

Jac
06-09-2018, 23:56
Późna pora już, nie doczytałem widocznie, wydawało mi się, że o główne menu chodzi ;-)

Odnośnie tych modułów @terra już tobie podpowiedział.

Syriusz76
07-09-2018, 20:20
masz plik custom.css

.fp-ludzie {



font-size: 128px;
height: 300px;
line-height: 300px;
text-align: center;
width: 100%;
color: #fff;
background: #ff7f00;
}





jeśli jest to jeden moduł to musisz rozbić go na trzy i dla każdego zdefiniować klasę z innym tłem

Nie wiem jak to zrobic a siedze caly dzien :/

danieladrianka
07-09-2018, 20:38
Templatka nie wczytuje ci jakiegoś css prawdopodobnie albo ktoś usunął kilka klas;)

To menu ma klasę .fp-ludzie ale dla każdej z tych trzech pozycji więc zmiana tutaj zmieni wygląd wszystkich trzech pozycj ;)

Aby każda była inna dodaj do pliku custom.14.css (dziwny plik z 14?) klasy:
.fp-gren , .fp-red , .fp-blue i w nich dla każdej inne background: np. #ccc; #444; #abc

Syriusz76
07-09-2018, 20:52
Czyli tak? :
fp-ludzie {font-size: 128px;height: 300px;line-height: 300px;text-align: center;width: 100%;color: #fff;background: #2B30FE}. fp-green {font-size: 128px;height: 300px;line-height: 300px;text-align: center;width: 100%;color: #fff;background: #4EAB02}. fp-red {font-size: 128px;height: 300px;line-height: 300px;text-align: center;width: 100%;color: #fff;background: #FF2032}.

danieladrianka
07-09-2018, 21:08
nieeee...

.fp-ludzie tutaj ustal reguły wspólne dla każdej pozycji

.fp-red .fp-green .fp-blue tutaj ustal TYLKO reguły wyróżniające poszczególne pozycje

Po kiego dla każdej klasy powtarzać te same reguły ???

zwiastun
07-09-2018, 22:44
Wpisywanie czegokolwiek do custom.css na dodatek z jakimś kolejnym numerkiem sensu zbytniego nie ma. Pliki css są generowane automatycznie z plików .less. Własne reguły zdefiniować należy w pliku less/custom.less/
To nie jest menu. To są trzy różne moduły. Każdemu można ustawić własne klasy CSS.

@Syriusz: Poza wszystkim odradzam takie eksperymenty, jeśli nie ma się odpowiednich kompetencji. Modyfikacje kolorystyki mogą pociągać za sobą konieczność dostosowania wersji kontrastowych szablonu. Dotychczasowe Twoje osiągnięcia, to spowodowanie tylko na stronie startowej 41 błędów kontrastu. W szablonie nie było ani jednego. To są błędy kardynalne, wskazujące - przykro mi to pisać - na kompletną ignorancję.

Syriusz76
07-09-2018, 22:49
EEEE dobra to dla mnie za czarna magia :(

terra
10-09-2018, 23:25
Niestety te szablony nie mają banalnych plików css, ponieważ stosują zmienne, więc nie martw się niejeden miałby problem z modyfikacją.
w pliku custom.css w katalogu less jest klasa

.fp-ludzie {
.
.
.
background: @JMcolorVersion;
}

która ma zdefiniowaną zmienną tła wybieraną w parametrach szablonu. Dodatkowo, moduł jest stworzony jako Własny HTML i w nim podano złożoną stylizację dla łącza, poprzez klasy "fa fa-users fp-ludzie fp-gren".
@zwiastun ma trochę racji, warto zacząć zmianę stylizacji od czegoś prostszego.

qrdziel
20-09-2018, 11:15
jest to moduł GavickPro - chyba
wybierając opcję add new tabs jest tam parametr: Tab id: i tam wpisac odpowiednio: uczen, rodzic, nauczyciel
następnie w custom.css lub user.css
i tam utworzyć odpowiednie wpisy
np:
#uczen{background-color:red}
#rodzic{background-color:green}
#nauczyciel{background-color:blue}

sprawdź

jeśli masz problem - to napisz na priv