PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z instalacją czegokolwiek...



screamer
30-03-2007, 15:26
Witam,

Postawiłem stronkę testową z joomla 1.5 beta i mam problem z instalacją czegokolwiek przez joomlę. niw iem czym to może być spowodowane ale otrzymuję taki komunikat:


JFTP::store: Bad response
WARNFS_ERR02
JFile::read: Unable to open file /home/e/-/r/e-rybki/www/tmp/com_fftranslation.zip
Unable to read archive


Warning: fopen() [function.fopen (http://www.e-rybki.ovh.org/administrator/function.fopen)]: Unable to access /home/e/-/r/e-rybki/www/tmp/com_fftranslation.zip in /home/e/-/r/e-rybki/www/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 231

Warning: fopen(/home/e/-/r/e-rybki/www/tmp/com_fftranslation.zip) [function.fopen (http://www.e-rybki.ovh.org/administrator/function.fopen)]: failed to open stream: No such file or directory in /home/e/-/r/e-rybki/www/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 231

I tu moje pytanie co zrobić aby zainstalować coś na nowej joomli?
Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Pavvel70
25-06-2007, 10:21
mam to samo przy próbach instalacji templatek :(
Czy coś gdzieś trzeba przestawić ???

dawkak
26-06-2007, 12:41
Trzeba włączyć system-legacy w plugin menager, wtedy instalujesz i po zakończeniu znów wyłączasz.

lysymk
24-07-2007, 19:04
A co jeśli to nie pomogło. W czym może tkwić problem? Wyświetla komunikaty

WARNFS_ERR02
Unable to find install package

A niby templatki są na joomla 1.5

zbuko
31-08-2007, 21:36
spróbuj zapisać paczkę w pliku .tgz i upewnij się, że pliki i katalogi w folderze gdzie masz zapisaną stronę mają odpowiedniego właściciela i uprawnienia. w moim przypadku wystarczył chown -R apache:apache <katalog-ze-stroną> + włączenie legacy (dzięki dawkak za podpowiedź :) ) i poszło. serwer stoi na fedorze - na ubuntu z tego co wiem będzie inny użytkownik i grupa.

matynio
16-10-2007, 16:14
Witam!!
Napiszcie jak możecie jakie katalogi i pliki. Jestem początkujący i proszę o zrozumienie bo mam ten sam problem.

sziha
09-03-2008, 00:24
Słuchajcie, MAM!! Przynajmniej u mnie zadziałało :)
Najpierw trochę historii. Przy instalacji Joomli 1.5 (bo o niej będzie mowa) proszeni jesteśmy o podanie danych do komunikacji Joomli z serwerem FTP. Jednak nie jest to opcja obowiązkowa, ponieważ istnieje inny (przyznam, że nie wiem dokładnie jaki :P kanał komunikacji Joomli z serwerem. Jednak z jakiś tam powodów podobno komunikacja przez serwer FTP jest "lepsza". Do czego zmierzam... Wyłączenie komunikacji przez FTP powoduje, że nie wyskakuje żaden błąd typu JFTP bad response a templates czy inne dodatki ładnie się instalują. Jak to zrobić?

-Wchodzimy do działu "global configuration"
-Przechodzimy do zakładki "serwer"
-W lewym dolnym roku, w okienku FTP Settings zamieniamy opcję "Enable FTP" z Yes na NO.
W ten sposób wyłączamy komunikację Joomli z serwerem przez FTP i pliki są ładowane w jakiś 'inny' (ale w moim przypadku działający) sposób.
Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś problemy to śmiało możecie do mnie pisać :) Pozdrowionka!

vitasklep
21-09-2008, 21:52
u mnie nic nie pomogło i jeden i drugo sposób

faramka
30-04-2009, 23:33
Dzięki, sziha! Mnie pomogło :-)