PDA

Zobacz pełną wersję : Sproblem z mambo 4.5.1



papy
30-03-2007, 15:01
Serdecznie witam

Szukałem stron o mambo lecz widzę ze już sporo wygineło , znalazłem wasze forum bo wiadomo ze joomla to dawne mambo . Mam taki problem dziś po usunięciu komponetu php shop nie odpala się główna strona witryny tylko nazwa , nie mam pomysłu co to może być , panel administracyjny się odpala poprawnie . Czy ktoś może mi pomóc w tej sprawie.

Moja wersja mambo 1,45 www.dudimpex.pl (http://www.dudimpex.pl/)

Pozdrawiam Michał

papy
31-03-2007, 09:37
Ta widze że tu nikogo nie ma na tym forum :D
udało mi sie odzyskać fronpage ale odziwo wywala mi na dole strony zapytania do bazy co to moze byc i jak to wyłączyc ?
121 queries executed:eek:
100
SELECT p.*
FROM mos_ugbanner_menu AS pm, mos_ugbanner AS p
WHERE (pm.menuid='1' OR pm.menuid='0') AND p.bid=pm.bid
AND p.showBanner=1 ORDER BY p.ordering ASC
101
SELECT p.*
FROM mos_ugbanner_menu AS pm, mos_ugbanner AS p
WHERE (pm.menuid='1' OR pm.menuid='0') AND p.bid=pm.bid
AND p.showBanner=1 ORDER BY p.ordering ASC

xarak
31-03-2007, 23:32
Masz włączony debug zapytań do bazy MySQL.
Przełącz w pliku configuration.php opcję

$mosConfig_debug = '1';

na

$mosConfig_debug = '0';


Pozdrowienia.

zwiastun
01-04-2007, 00:42
To ustawienie można zmienić w Konfigiuracji globalnej w panelu administratora! Edytowanie pliku configuration.php łapkami nie jest konieczne ani wskazane!

xarak
01-04-2007, 08:04
Też tak myślę, że lepiej używać interface administracyjnego. Problem tylko w tym, że w różych wersjach opcja może być w róznych miejscach w tym interface (po polsku międzymordzie chyba), a do tego w zależności od tego jakie jest tłumaczenie może mieć różną nazwę. Dlatego napisałem o ręcznej edycji pliku configuration.php.

papy
01-04-2007, 09:43
Oki wszystko gra dziekuje za pomoc , tylko moze ktos wiec dlaczego po wywaleniu php shopa com , mod wszystkich witryna przestała działać trochę to dziwne. ma moze ktoś jakiegos sprawnego php shopa bo ten mój jest badzo stary.
Pozdrawiam Michał Zwiastun bardzo fajna strona moze wiesz co sie dzieje z TINPS mambopl.net ?