PDA

Zobacz pełną wersję : Tworzenie własnego szablonu a framework + szablon



pablo_jakub
24-09-2018, 13:16
Cześć,
Ostatnio stworzyłem swoją pierwszą stronkę (testową) w Joomla na podstawie podstawowego kursu ze strefakursow.pl. Problem w tym, że strona jest przestarzała, brzydka i nieresponsywna. Zastanawiam się czy mając już podstawy Joomli, budowy pliku index.php oraz css lepiej jest stworzyć swój szablon od podstaw (na podstawie np. kursu) czy lepiej zastosować dostępne frameworki (EF4 czy T3) i szablony i je modyfikować.

Dodam, że nie zajmuje się tym profesjonalnie ale hobbystycznie.

Z góry dzięki za pomoc!

siristru
24-09-2018, 17:25
Na tak postawione pytanie - mogę odpowiedzieć tylko w jeden sposób: zawsze wolę zbudować szablon od podstaw niż korzystać z modyfikowanych templatek klubowych.
Tak utworzone szablony są zawsze "chudsze", kod jest w jednym miejscu i wiem co jest w kodzie.

zwiastun
24-09-2018, 23:28
Ale ponieważ zajmujesz się hobbystycznie, poszukaj odpowiedniego szablonu bezpłatnego albo skorzystaj z frameworka.

pablo_jakub
25-09-2018, 09:34
Dzięki za odpowiedzi. Używanie framework'a faktycznie wydaje mi się w tej chwili bardziej przystępne, choć pewnie w kwestii optymalizacji wymięka przy kodzie napisanym od zera przez siebie.

- - - Updated - - -

A tak na marginesie - spotkałem się ze stwierdzeniem, że dzisiaj pisanie strony czy szablonu od zera (postawionej na CMSie) nie ma sensu ze względu na mnogość dostępnych szablonów i framework'ów. Nie podważam Twojej wiedzy @siristru tylko zastanawiam się czy takie rozwiązania mają sens poza profesjonalnym tworzeniem dla wymagającego klienta w zawodowej pracy programisty.