PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł Tagi-Podobne



damianprz
26-09-2018, 08:17
Witam

1) Czy moduł "Tagi - Podobne" to jedyne narzędzie podstawowe w gołym Joomla to pokazywania podobnych artykułów?
Generalnie moduł Tagi to coś co można przypiąć na prawą kolumnę bo jest to taka mała lista tytułów.
A pytam pod kątem przedstawienia kilku podobnych artykułów w formie podglądu (tytuł, zdjęcie artykułu plus początek treści) ale bardziej pod komponentem i pozycji bardziej poziomej - np. 3 takie migawki obok siebie

2) Robiłem już kilka stron, ale w żadnej nie były mi potrzebne tagi. Teraz chciałem zająć się tym konkretniej, a mam pytanie na start:
Czy tworzenie tagów głównych i tagów podrzędnych ma jakieś znaczenie czy tylko pozwoli to uporządkować wiele tagów w jakiś rozsądny sposób?

np. mam tag główny: samochody (i nie ma przypisanego do niego żadnego artykułu)
i tagi podrzędne: benzynowe, diesel, gaz (które są przypisane do różnych artykułów)

Czy w późniejszym etapie dam radę jakimś modułem wyrzucić wynik - listę artykułów z tagiem samochody tak aby wynikiem były artykuły z tagami benzynowe, diesel, gaz?

siristru
26-09-2018, 09:44
Masz moduł "Artykuły - Kategoria" pozwala on wyświetlać i filtrować artykuły w trybie zwykłym i dynamicznym lub po jakichś parametrach. Zobacz dokumentację dla tego modułu. Poza tym jest moduł "Artykuły - Migawki".
Moduły Joomli z reguły nie wyświetlają obrazków tylko linki z tytułami... zawsze można sobie przerobić ;)

Joomla! oferuje tagi proste - nie ma głównych i podrzędnych. Tag to tag, przypisujesz go do artykułu i koniec.

Tak, możesz wylistować artykuły w module "Artykuły - Kategoria" ustawiając filtr tagów.

damianprz
26-09-2018, 14:22
Tak, możesz wylistować artykuły w module "Artykuły - Kategoria" ustawiając filtr tagów.

To czego szukałem to właśnie moduł "Artykuły - Kategoria"

zakładka Opcje filtrowania:

-Podkategorie artykułów
-Głębokość kategorii

Dzięki!:up:

zwiastun
26-09-2018, 16:16
Jest jeszcze moduł Tematy pokrewne

damianprz
26-09-2018, 16:37
Jest jeszcze moduł Tematy pokrewne

Do przetestowania
Dzięki!