PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent poszukiwany: relacyjne wpisy



siristru
17-10-2018, 14:18
Koledzy i koleżanki, może tym razem Wy mi pomożecie :)
Szukam komponentu który pozwala tworzyć relacje między elementami (celowo piszę ogólnie).
W szczegółach:

- tworzę element A
- tworzę element B
- element A pozwiązuję z elementem B
- wyświetlam element B i widzę, że jest do niego przypisany element A
- wyświetlam element A i widzę, że jest do niego przypisany element B

Mój pomysł to użycie tagów dla artykułów. Artykuł to jeden element a tag to drugi.
Mogę wyświetlić artykuł z listą tagów a także tag z listą artykułów go posiadających.

Czy macie inne pomysły?

Komponent może być dowolny i przeznaczony do czegokolwiek - sobie go odpowiednio zmodyfikuje byle by pozwalał na tworzenie relacji zwrotnych.

Bazyl
17-10-2018, 14:40
Moduł Tematy pokrewne z powiązanymi artykułami?

headge
17-10-2018, 15:36
Może po prostu użyj pól dodatkowych wbudowanych w Joomla! lub któryś z komponentów - np TzPortfolio Plus albo K2 z jakimś dodatkiem do filtrowania: https://joomla-extensions.demo.joomlart.com/index.php/ja-k2-filter

siristru
17-10-2018, 16:10
@Bazyl dzięki ale to rozwiązanie i tak opiera się na tagach.

@hedge robiłem już coś takiego ale problem polega na tym, że jest to relacja w jedną stronę. Rozszerzyłem pola dodatkowe o możliwość wskazania artykułu (próbując w ten sposób powiązać jeden z drugim) jednak artykuł A pokazywał powiązanie z artykułem B, jednak artykuł B nie pokazywał powiązania z artykułem A.

Jak na razie tagi wydają się rozwiązaniem chociaż są to elementy nierównorzędne (inne typy)... podzielę się doświadczeniami.

Dziękuję za odpowiedzi - piszcie jeśli macie inne pomysły.

- - - Updated - - -

Dobra, sugestia headge podsunęła mi pomysł :)

Element typu A - artykuł z polami dodatkowymi. Pozwoli utworzyć rozbudowany element zawierający szeroką gamę informacji.

Element typu B - tag. Jest identyfikatorem.

Relacja pomiędzy oboma elementami jest zwrotna:

Element typu A jako artykuł może zawierać listę tagów. Tagi są aktywnymi linkami. Po kliknięciu w tag przechodzimy na stronę gdzie wyświetlona jest lista przypisanych elementów typu A. I są to aktywne linki do elementów typu B.

Pole dodatkowe oraz tagi można wyświetlać w widoku przeglądania. Po drobnych korektach wizualnych będzie to całkiem sprawna i relacyjna baza danych.

Po co mi to zapytacie? :D

Po RODO :P

siristru
17-10-2018, 23:36
Wybornie, działa świetnie, że też o tym wcześniej nie pomyślałem :)
Dzięki temu rozwiązaniu utworzyłem Rejestr czynności przetwarzania wymagany przez RODO.

Jest o wiele lepszy niż wykonany w tabelach typu Excel lub Calc. Pozwala na wyświetlanie listy baz (z wymaganymi polami opisowymi) oraz aktywną listą osób upoważnionych. W widoku bazy klikając na nazwę osoby zobaczymy listę baz do których jest upoważniona a z tego widoku wyświetlimy zawartość każdej z baz pojedynczo.

Niestety ze względu na poufne i chronione dane w tym systemie nie mogę pokazać zrzutów ekranu.