PDA

Zobacz pełną wersję : GovArticle i zapisywanie załączników



trb
24-10-2018, 09:23
Jak w temacie. Joomla 3.8.13. Komponent GovArticle świeżo pobrany z KDS. Dodawanie kategorii i artykułów przebiega bez zarzutu. Niestety dodawanie załączników nie działa. Próba wybrania jakiegokolwiek pliku się udaje, niestety zapisanie go już nie... Po kliknięciu "zapisz" w artykule zapisują się zmiany, niestety załączniki wylatują. Ich lista pozostaje pusta. Próbowałem z różnymi typami załączników (pdf, doc, zip, rar, jpg). Niestety nic nie działa. Prawa zapisu do katalogów również są prawidłowe... Czy ktoś miał może podobny problem? Z tego co widziałem ktoś już opisywał tego typu działanie komponentu ale bez odpowiedzi.

zwiastun
24-10-2018, 11:46
Raczej nieprawda, że nie da się zapisać załączników. I nie wiem, gdzie widziałeś, że ktoś już opisywał tego typu działanie komponentu i nie otrzymał odpowiedzi.
1. Aby zapisywać załączniki, musisz skonfigurować komponent do zapisu, o czym przypomina stosowny komunikat. Na karcie Edycja artykułu ustaw opcję Włącz wersje na Tak, a Maksimum wersji na 1000.
2. Dodatkowo sprawdź, czy w komponencie media ustawiono odpowiednie uprawnienia.
Przy okazji przypominam, że Joomla nie obsługuje ze względów na bezpieczeństwo załączników w formacie ZIP, w komponencie GovArticle trzeba korzystać z formatu 7z .

trb
11-02-2019, 11:31
Z załącznikami udało się temat rozwiązać. Ostatnio pojawił się inny problem z którym nie umiem sobie poradzić. Adres bip.szlichtyngowa.pl - z komponentu govarticle mam utworzone menu boczne i wybierając z niego jakąś kategorię pojawia się lista podkategorii ale wybierając którąś z nich pojawia się lista artykułów (prawdopodobnie wyróżnionych) z nagłówkiem ROOT przed wszystkimi innymi artykułami . Jest to o tyle uciążliwe że tych artykułów pojawia się długa lista. Niestety nie mogę odnaleźć w którym miejscu można to wyłączyć. Opcja z artykułami wyróżnionym jest złym tropem. Proszę o ew.wskazówke gdzie to można wyłączyć.

zwiastun
11-02-2019, 19:29
Mozesz pokazać na stronie o co chodzi? Przejrzałem całą stronę i nie widze takich sytuacji

trb
11-02-2019, 20:16
Z menu bocznego wchodzę w pierwszy link z menu od góry - BUDŻET. Obok po prawej pojawia się podkategoria "Informacja z wykonania budżetu" i informacja że w tej podkategorii jest 1 artykuł. Po kliknięciu na link podkategorii nie wyświetla się artykuł z tej podkategorii tylko pokazuje się kilkadziesiąt innych artykułów z nagłówkiem ROOT. Są to prawdopodobnie wszystkie artykuły dodane do wszystkich podkategorii. Czy wyjaśniłem to wystarczająco dobrze? załączam screeny. 953395349535

zwiastun
12-02-2019, 18:46
Spróbuj przebudować (najlepiej oczywiście na kopii) strukturę kategorii i pozycji menu. Pierwszy raz spotykam się z takim efektem.

lukask10
02-09-2021, 11:21
Chciałbym odkopać temat. Mam ten sam problem. Najgorsze jest to, że od pół roku wszystko działało i nagle przestało. Maksimum wersji mam ustawione na 1000. Miejsce na serwerze mam. Pliki bezpośrednio przez artykuły -> media się wgrywają. Nagle przestały się wgrywać przez Gov Article w zakładce załączniki. Nie mogę wgrać żadnego pliku (jpg, doc, txt, pdf, png itp). Pliki są małe (kilkaset kb). Mają któtkie proste nazwy, bez spacji i polskich znaków np. plik_1

Gdzie szukać problemu?

siristru
02-09-2021, 18:27
Masz wersję aktualną odpowiednią dla twojej Joomli?
Czy podczas grywania widzisz jakieś błędy w konsoli przeglądarki?

lukask10
03-09-2021, 15:02
Wersja Joomla: 3.10.1
Wersja Gov Article: 3.0.2

Błędów nie ma żadnych podczas wgrywania. Może to jest związanie z aktualizacją z 3.9.28 do 3.9.10.1?

siristru
03-09-2021, 16:39
Hmmm... a błędy w konsoli podczas wgrywania pliku?