PDA

Zobacz pełną wersję : po aktualizacji z wersji 3.8.10 do wyższej błąd przy edycji artykułu z frontu strony



simsonen
24-10-2018, 12:24
witajcie, mam problem począwszy od wersji 3.8.10 i dotychczasowe aktualizacje witryny kończyły się tak samo: po dokonaniu aktualizacji i zalogowaniu się od frontu strony w momencie próby edycji artykułu wyskakuje mi pusta strona, w tytule której mam napis treści Call to undefined method JEventDispatcher::getContent()

mam 2 strony na serwerach tego samego usługodawcy i na jednej jest ok a na tej nie; praca na zapleczu działa w 100% a piszę bo googlowanie niewiele mi dało a być może osoby nie edytujące artykułów od strony frontu mają też ten problem ale o nim nie wiedzą

proszę o pomoc/pomysł

siristru
24-10-2018, 14:40
Jaka wersja PHP?
JEventDispatcher::getContent() nie jest używane przez rdzeń Joomla 3.x... co może oznaczać, że używasz jakiegoś rozszerzenia które jest przestarzałe.
Sprawdź czy wszystko masz aktualne.

simsonen
24-10-2018, 21:29
Wersja php to 7.0.31, zaś w zakładce System->Pulpit mam informację, że wszystkie rozszerzenia są aktualne

siristru
24-10-2018, 21:52
Pulpit pokazuje aktualność tylko tych rozszerzeń, które je sprawdzają. Może być, że używasz tak starych, że nie brane są w sprawdzeniu pod uwagę. Lepiej sam je przejrzyj.
Możesz też wyłączać zainstalowane rozszerzenia jedno po drugim by zlokalizować wandala.

simsonen
25-10-2018, 08:13
dziękuję za podpowiedź, w weekend (jak będzie mniejszy ruch na stronie) zrobię aktualizację i będę testował kolejno rozszerzenia.... dam znać z jakim skutkiem

simsonen
27-10-2018, 18:45
huraaaa, działa!!! siristru (http://forum.joomla.pl/member.php?20049-siristru) dziękuję otóż po aktualizacji Joomla najpierw włączyłem wszystkie serwery, z których aktualizowane są dodatki i rozszerzenia; wówczas pokazało mi się kilka nowych aktualizacji (nigdy nie zwracałem na tę pozycję menu uwagi :( ); problem jednak dalej istniał więc wyłączałem kolejno dodatki i winowajcą okazał się moduł Facebook :D