PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ukryć komunikat o PHP?



blablabla
25-10-2018, 11:54
Na mojej stronie pojawił się ostatnio taki oto komunikat.
Ostrzeżenie
Twoja wersja PHP, 5.6.33, w tej chwili otrzymuje tylko poprawki zabezpieczeń. Oznacza to, że już wkrótce nie będzie ona obsługiwana. Zaleca się zaplanowanie uaktualnienia do nowszej wersji PHP, zanim aktualnie używana osiągnie koniec wsparcia z datą 01-10-18. Uaktualnienie do nowszej wersji (zalecana jest wersja 7.x) spowoduje, iż Joomla będzie działać szybciej i zwiększy się bezpieczeństwo jej użytkowania. Skontaktuj się ze swoją firmą hostingową aby uzyskać informacje jak dokonać aktualizacji.

Zwiększyliśmy wersję php do 7.0 ale wtedy strona przestała działać.
W związku z tym pytanie - jak wywalić komunikat albo jak dostosować joomlę do aktualnego php?
Wersja: 3.8.13

siristru
25-10-2018, 12:14
Zaplecze -> Rozszerzenia -> Dodatki i wyłącz dodatek: Ikona sprawdzania wersji PHP http://prntscr.com/laa0in



Zwiększyliśmy wersję php do 7.0 ale wtedy strona przestała działać.

Nie bez powodu przestała działać, prawdopodobnie używacie rozszerzeń które są stare... albo szablon, albo kodu w modyfikacjach.
Tak czy inaczej, ukrycie komunikatu NIE rozwiąże problemu a jedynie go odwlecze.

Moim zdaniem powinieneś rozwiązać ten problem i przejście na wyższą wersje PHP. Miałem kilka razy ten sam problem i tak właśnie do tego podszedłem. Nie ma innej drogi albo zostaniesz ze starociami.

mjmartino
25-10-2018, 12:45
Spróbuj wersji wyższej niż 7.0 przełącz na 7.2

blablabla
25-10-2018, 12:49
Jak sprawdzić które rozszerzenia są stare?
Szablon - małe prawdopodobieństwo.
Kod w modyfikacjach??
Nie chcę działać na ślepo, po omacku i szukać co jest przyczyną usterki przy zmianie php..

zwiastun
25-10-2018, 13:00
Jeśli działa zaplecze, ustaw w konfiguracji globalnej wyświetlanie błędów na maksimum, dzięki czemu dowiesz się, jakie są źródła problemów z działaniem strony.
Jeśli zaplecze nie działa, zmień to ustawienie w pliku configuration.php (zamiast: public $error_reporting = 'default'; wpisz: public $error_reporting = 'maximum';