PDA

Zobacz pełną wersję : Nie działa panel admina virtuemart



lukask10
30-10-2018, 14:10
Witam,


Mam problem z virtuemart po stronie admina. Całe zaplecze joomla chodzi bez problemu, w mgnieniu oka, jednak gdy chcę wejść w jakąś pod zakładkę związaną z virtuemart to się nie otwiera (tylko czasami raz na jakiś czas, nie wiem od czego to zależy), nie występuje żaden błąd na zapleczu ani na froncie witryny (raportowanie błędów w konfiguracji mam na maksimum ustawione), wchodząc w virtuemart od zaplecza wbija adres w pasku adresu przeglądarki (np. .../administrator/index.php?option=com_virtuemart&view=product) i ładuje, w nieskończoność ładuje z białą stroną. Raz na kilkanaście prób załaduje.

Virtuemart od strony frontowej chodzi bez zarzutu. Mam najnowszą wersję joomla i virtuemart. Problem występuje na każdym serwerze (testowałem na 3 różnych), testowałem różne wersje php, nic nie pomaga.

Próbowałem zrobić reinstal virtuemart, zainstalować jakąś starszą wersję, problem ciągle występuje. Jak już wejdę jakimś cudem w konfiguracja virtuemart to nie pokazuje żadnych błędów (folder bezpieczny mam ustawiony).

Korzystam z szablonu od rocketheme (framework gantry 4).

Proszę o pomoc już nie wiem co zrobić.

EDIT: Zauważyłem w cPanelu serwera, że wtedy gdy ładuje mi zakładkę virtuemart na zapleczu wzrasta mi zużycie CPU na serwerze do krytycznego poziomu 96/100.

siristru
30-10-2018, 17:04
Hmmm, no ciekawie.
Wyłącz strone (by ci nikt w trakcie nie wchodził)
Dobra, zrób kopię zapasową strony (polecam Akeeba Backup, zrób sobie zipa).
Wykonaj kopię samej bazy danych z PhpMyAdmina w formacie sql lub zip.
Teraz odinstaluj VM. Wywal kompletnie wszystko co jest z nim związane: komponent, wtyczki, moduły, dane, nadpisywanie szablonem (spokojnie, masz przecież kopię zapasową ;) )
Wyczyść cache w Joomli.
Usuń wyczyść cache i historię w przeglądarce.
Teraz spróbuj zainstalować VM zupełnie od nowa i sprawdź czy będzie działać.
Jak zadziała to upewnij się, że zainstalowały się odpowiednie wtyczki i moduły.
Skopiuj z kopii zapasowej pliki produktów i ewentualnie napisanie szablonów.
Teraz podmień bazy danych - użyj kopii zrobionej PRZED usunięciem VM.