PDA

Zobacz pełną wersję : Wielokrotne logowanie



orzech
30-03-2007, 18:56
Witam

Mam takie pytanie. Czy jest możliwe ustawienie wielokrotnego logowania na jedno konto??...tzn...zalezy mi na tym..zeby dalo sie jednoczesnie pracowac na dwoch roznych komputerach posiadajacych urawnienia tego samego konta...czyli dwie osoby loguja sie jednoczesnie na konto 'user' z dwoch roznych komputerow i caly czas maja do niego dostep (caly czas zalogowani)..zeby nie dzialo sie cos takiego ze zostaje zalogowany tylko ostatni uzytkownik ktory zalogowal sie na dane konto a reszte wylogowywalo. Jest to mozliwe?? Pozdrawiam

zwiastun
30-03-2007, 21:53
Możesz zmienić poziom bezpieczeństwa sesji na 1 ale nie gwarantuję

Dylek
30-03-2007, 22:26
Zalezy co chcesz przez to uzyskac

orzech
31-03-2007, 11:13
Chodzi o to zeby np. cala grupa uczniow jakiejs klasy mogla logowac sie na login: klasa3c na raz i korzystali z udostepnionych materialow..zeby nie dodawac pojedynczo osob i nadawac im praw.

magdaa
31-03-2007, 17:14
przyznam, że również poszukuję takiego rozwiązania. Jeśli to, co podaje zwiastun (nie sprawdziłam) nie jest skuteczne, to można jeszcze spróbować w ten sposób (rozwiązanie pośrednie). Nadać usera na każdego kompa w pracowni np. komp1, komp2, komp3 ... zazwyczaj tych kompów w pracowni jest max kilkanaście, więc zakładanie kont nie będzie aż tak uciążliwe. Oczywiście takie rozwiązanie może sie sprawdzić tylko w przypadku korzystania z materiałów na danej lekcji np informatyki. Gorzej, jeśli chcesz materiały udostępniać poza daną lekcją (w czasie wolnym uczniów) - wówczas to odpada. Jeśli znajdziesz rozwiązanie problemu - to podziel się z nami :)

Dylek
01-04-2007, 17:48
A nie mozna jakichs materialow udowstepnic dla grupy registered - i wtedy czy tych uczniwow bedzie 5 czy 50 - co za roznica? Wszyscy i tak w tej samej grupie z tymi samymi prawami.

orzech
06-04-2007, 23:56
Mnie zalezy na tym zeby ograniczyc tworzenie kont..by z kilku komputerow mozna bylo sie zalogowac na tego samego uzytkownika i ustawic dla niego dostep do odpowiednich katalogow...ale to juz nie problem..Tylko wlasnie to logowanie..:/.... jesli zaloguje sie druga osoba na tego samego nicka to automatycznie ta pierwsza wyrzuca.... jesli tych grup jest np 4 po 30 osob... to wychodzi troche tworzenia uzytkownikow :)..a tak to kazda grupa loguje sie na jednego nicka i jest spokoj...

afaj
25-01-2008, 14:49
.... jesli zaloguje sie druga osoba na tego samego nicka to automatycznie ta pierwsza wyrzuca....
Odkopię wątek - poradził ktoś sobie z tym problemem ?
W zasadzie dla jednych jest to problem, dla drugich zaleta :)

Pozdrawiam
Joomla 1.0.12