PDA

Zobacz pełną wersję : Asikart RemoteImage problem z galerią po aktualizacji



blablabla
02-11-2018, 02:17
Witam, mam problem z galerią - może ktoś będzie mógł pomóc - również odpłatnie.
Był zainstalowany dodatek Asikart RemoteImage do Media. Stworzone galerie.
{gallery}nazwa galerii{/gallery}
Zgodnie za radą forumowiczów dodatek został wgrany jeszcze raz łącznie z plikami.
Po wykonaniu tych czynności "Media" działały jeszcze w panelu, ale na stronie wciąż nie było galerii. Po jakichś 20 minutach nie działają już nawet media.
Nieprawidłowa odpowiedź backend. Dane nie są JSON. ??
Czym może to być spowodowane?

zwiastun
02-11-2018, 03:30
Wybacz, ale ktoś pomyśli, że masz niewinny problem z galerią, podczas gdy masz poważny problem ze zhakowaną witryną. Galeria nie działa, bo witryna nie została naprawiona po zhakowaniu. Nie wspominasz o tym incydencie ani słowem, Sądzisz, że wszyscy czytają wszystkie wątki, które rozpoczynasz?

mjmartino
02-11-2018, 08:32
Jak wszystkie środki zawiodą i sobie sama nie poradzisz to zapraszam do kontaktu rozprawimy się z tym złośliwcem.

headge
02-11-2018, 09:18
Problem może powodować konflikt dodatków - w tym przykładzie ktoś miał kłopot z AdvancedModuleManager i RemoteImage: https://github.com/asikart/remoteimage/issues/77 - powyłączaj kolejno rozszerzenia
i sprawdź. Dodatki Asikart miały też problemy z poszczególnymi wersjami bibliotek Windwalker - możesz odinstalować obecną i zainstalować tę z najnowszej paczki.
Jeśli zaś strona jest zainfekowana to jest syzyfowa praca - tak jak napisał zwiastun najpierw sprawdź (lub zleć specjaliście to zadanie) co powoduje infekcje - potem zadbaj o aktualizację dodatków.

blablabla
02-11-2018, 09:22
Wybacz, ale ktoś pomyśli, że masz niewinny problem z galerią, podczas gdy masz poważny problem ze zhakowaną witryną. Galeria nie działa, bo witryna nie została naprawiona po zhakowaniu. Nie wspominasz o tym incydencie ani słowem, Sądzisz, że wszyscy czytają wszystkie wątki, które rozpoczynasz?

Wybacz ale nie rozumiesz.
JAK MOŻE BYĆ ZAINFEKOWANA SKORO WGRAŁAM CZYSTĄ JOOMLĘ POBRANĄ ze strony joomla??
Na dodatek działa antywir, podejrzane konta nie logują się.
O jakim naprawieniu szkód o włamaniu tu mowa i jaki to ma związek z tym dodatkiem?

mjmartino
02-11-2018, 09:32
@blablabla

To że działa "antyvirus" nie znaczy że strona jest OK. Bo przecież wgrałaś ponownie wszystkie dodatki / moduły / rozszerzenia. Jedno z nich może być dziurawe.

Jak nie działa Ci
{gallery}nazwa galerii{/gallery}
To szukaj przyczyny w pluginach bo to one są odpowiedzialne za zmianę shortcodów. Być może brakuje czegoś :)

zwiastun
02-11-2018, 12:15
To, czy galeria działa, czy nie - najlepiej sprawdzić na czystej instalacji Joomla, np. lokalnie. I może od tego trzeba zacząć?

blablabla
02-11-2018, 15:59
@blablabla

To że działa "antyvirus" nie znaczy że strona jest OK. Bo przecież wgrałaś ponownie wszystkie dodatki / moduły / rozszerzenia. Jedno z nich może być dziurawe.

Jak nie działa Ci
{gallery}nazwa galerii{/gallery}
To szukaj przyczyny w pluginach bo to one są odpowiedzialne za zmianę shortcodów. Być może brakuje czegoś :)

Możesz napisać więcej?

mjmartino
02-11-2018, 17:40
Przykro mi, ale nie mogę ponieważ nie posiadam tego rozszerzenia.
Jedynie tam możesz szukać przyczyny, gdzie napisałem wyżej.