PDA

Zobacz pełną wersję : nie działa główna storna po przenoszeniu na serwer



lukpaw84
04-11-2018, 14:43
Witam,

dzisiaj przenosiłem/wgrywałem stronę na serwer home za pomocą kickstart.php... Wszystko się udało, ale nie działa główna strona, wszystkie podstrony działają prawidłowo. Proszę o pomoc. Dziękuję.

siristru
05-11-2018, 08:44
Musisz powiedzieć coś więcej bo "nie działa" nie znaczy nic.
Wyświetla się biała strona? Włącz raportowanie błędów Zaplecze -> System -> Konfiguracja globalna -> Serwer -> Raportowanie błędów -> Maksimum.

Podaj wszelkie szczegóły, zrzuty ekranu.

lukpaw84
05-11-2018, 09:27
Raportowanie dałem na maksimum, zrzut ekranu poniżej. Jak wpiszemy adresy zakładek to wszystkie działają, o dziwo jak w panelu logowania do strony damy przypomnienie hasła/meila, to jest przekierowanie na główną storne i działa, tylko z dziwnym adresem --> ...index.php?option=com_users&view=reset
9450

siristru
05-11-2018, 09:40
Niestety nie widzę załącznika.
Użyj tej usługi by zrobić zrzut ekranu.


index.php?option=com_users&view=reset

To jest URL do komponentu użytkowników, do resetowania hasła. Strona główna nie powinna mieć takiego URL... ciekawe.

lukpaw84
05-11-2018, 09:48
9451

nie wiem czy działa... mogę podać link do strony ?

siristru
05-11-2018, 10:00
Nie działa... podaj link do strony albo użyj usługi którą podałem - proste jak obsługa cepa :)

lukpaw84
05-11-2018, 11:28
powinien byc załącznik :)

siristru
05-11-2018, 12:21
LOL, sprawdź czy domena wskazuje na poprawny katalog. Jeśli tak to sprawdź czy w katalogu gdzie masz pliki Joomla jest również plik index.htm lub index.html :)
Wygląda na to, ze wgrałeś pliki do katalogu gdzie znajdowała się domyślna "strona" twojego hostingu.
Ewentualnie domena źle wskazuje katalog.

lukpaw84
05-11-2018, 17:56
:) zrzuty ekranu jak wyglądają pliki na serwerze, kolumna po lewej. Na serwerze jest ustawiony główny adres strony

siristru
05-11-2018, 18:34
LOL, zmień nazwę pliku index.html na index.html-old i zobacz co się stanie :D

rkonik
05-11-2018, 18:34
Usuń index.html z głównego katalogu /public_html

siristru
05-11-2018, 18:46
@rkonik: pierwszy! :D

lukpaw84
05-11-2018, 19:44
w katalogu public_html zmieniłem nazwę index.html na index_old.html i działa :) dzięki wielkie!!!

siristru
05-11-2018, 20:22
Wywal ten plik, do niczego go już nie potrzebujesz :)

lukpaw84
07-11-2018, 15:41
mam jeszcze jeden problem, wykupilem certyfikat ssl, włączam w konfiguracji CAŁA STRONA i https jest przekreślone ? strona nie działa też z www ? dziwne bo rok temu przenosiłem strone i nie miałem takich problemów jak teraz z index...ssl i www

siristru
07-11-2018, 15:59
A certyfikat zainstalowany na serwerze? Wykupienie to nie wszystko.
W takich przypadkach pierwsze co robisz to nie piszesz na forum Joomla tylko do usługodawcy :)

rkonik
08-11-2018, 10:35
A certyfikat zainstalowany na serwerze? Wykupienie to nie wszystko.
W takich przypadkach pierwsze co robisz to nie piszesz na forum Joomla tylko do usługodawcy

Posłuchach @siristru
wygląda na to że certyfikat nie jest poprawnie zainstalowany na serwerze. Sam zakup i włączenie w Joomla SSL nie wystarczy, W 90% przypadków musisz sam zainstalować certyfikat lub poprosić usługodawcę aby wykonał to za ciebie, sami z siebie tego nie robią. Oczywiście są wyjątki ale to nie miejsce na takie reklamy :)

Rutek2021
03-01-2021, 21:17
Witam

Pracuję nad nową wersją strony przychodni, chcę skorzystać z szablonu, który swego czasu użyłem dla jednego z klientów.
Wykonałem kopię zapasową akebabackup - przywróciłem na nowym serwerze, wcześniej utworzyłem nową bazę danych.

Strona jest przywrócona nie w głównym katalogu serwera a w podkatalogu, tu chcę nad tym pracować
https://natrzynieckiej.com/2021/index.php

Pierwszy problem:
Po wpisaniu tylko:

https://natrzynieckiej.com/2021/

wyświetla pustą stronę :/

Drugi problem:
Po wpisaniu
https://natrzynieckiej.com/2021/index.php

Podstrony działają - ale start nie działa.

Proszę o pomoc

siristru
03-01-2021, 21:25
Sprawdziłeś configuration.php czy aby nie wpisane livesite?
Sprawdziłeś czy htaccess nie posiada jakichś specyficznych wpisów dla poprzedniej strony.

Ta "pusta strona", zajrzyj tam do kodu :) może to Cię naprowadzi.

Bazyl
03-01-2021, 21:31
Cześć,

być może trzeba uzupełnić live_site w pliku konfiguracyjnym.

Domenę zawsze kieruj na podkatalog, a nie główny katalog serwera.
Dlaczego nie korzystasz z poddomen?
Po wykonaniu pracy zmieniasz tylko nazwy katalogów, ni i nie ma takich problemów ;-)

p.s. Nowy problem = nowy wątek / temat

Rutek2021
04-01-2021, 06:33
Witam w nowym dniu :)

Dziękuję Wam za pomoc :), czego ja nie próbowałem - zacząłem od subdomeny - bez efektu, Live_site, nic, wgranie nowego .htaccess i nic - przekierowania nie działały

Okazało się, ze są dwa pliki index - .html i .php
usunąłem html i jest ok.

Teraz spróbuję ustawić subdomenę i będę działał dalej.
Dzięki wielkie za pomoc - dawno nie działałem w joomli - czas nadrobić zaległości.

Bazyl

p.s. Nowy problem = nowy wątek / temat

Przepraszam, ale nie chciałem dostać OPR - za nie korzystanie z lupy ;)

Miłego dnia

Ar_tur
11-01-2021, 18:10
Mam podobny problem. Strona na serwerze "smarthost" działa. Po zrobieniu kopii akeeba i od tworzeniu na lokalnym serwerze "wampserver" ani strona główna ani strona zaplecza się nie otwiera, komunikat ta witryna jest nieosiągalna. W katalogu głównym tylko jeden plik index.php.

siristru
11-01-2021, 19:27
To może być konfiguracja wampservera. Sprawdź czy spełnia wszystkie wymagania Joomli: https://docs.joomla.org/Technical_requirements

Ar_tur
11-01-2021, 19:35
Na jamp, xampp tak samo.
Inna strona działa normalnie

terra
16-01-2021, 15:01
jeśli w katalogu głównym jest tylko jeden plik to albo kopia została źle wykonana, albo odtworzenie backup'u wykonano nieprawidłowo. W jaki sposób dokonałeś przeniesienia ?

Ar_tur
16-01-2021, 17:08
Problem rozwiązany poprzez wyłączenie optymalizacji dla przeglądarek (proste adresy i zastosuj przepisywanie URL) w joomla.

siristru
16-01-2021, 19:44
LOL, to nie rozwiązałeś problemu :) Bo problemem było pewnie brak poprawnego htaccess... zapewne nie zmieniłeś nazwy z htaccess.txt na .htaccess i stąd problem :)
Albo (jeśli zmieniłeś nazwą tego pliku) to wpisy w nim były niepoprawne.