PDA

Zobacz pełną wersję : [Rozwiązane] problem po przeniesieniu strony na szablonie Gantry5 z localhostu na serwer Home.pl



AleksanderG
04-11-2018, 16:37
Witam
Jestem pocztującym, i mam taki problem, zrobiona na localhost na szablonie Gantry5 wizytówka, po przeniesieniu na serwer home.pl nie działa poprawnie.
Panel administracyjny joomla działa,ale nie można uruchomić panelu szablonu Gantry5. poniżej komunikaty jakie się wyświetlają w tłumaczeniu przez google

Błąd krytyczny : Uncaught RuntimeException: Nie można znaleźć zasobu "whoops.css" w dowolnych ścieżkach zasobów (wyszukiwane: /libraries/gantry5/vendor/filp/whoops/src/Whoops/Handler/../Resources) w / bibliotekach / gantry5 /vendor/filp/whoops/src/Whoops/Handler/PrettyPageHandler.php:618 Ślad stosu: # 0 /libraries/gantry5/vendor/filp/whoops/src/Whoops/Handler/PrettyPageHandler.php(177): Whoops \ Handler \ PrettyPageHandler-> getResource ('whoops.css') # 1 /libraries/gantry5/vendor/filp/whoops/src/Whoops/Run.php(272): Whoops \ Handler \ PrettyPageHandler-> handle (Object (RuntimeException)) # 2 /libraries/gantry5/classes/Gantry/Component/Whoops/SystemFacade.php(132): Whoops \ Run-> handleException (Object (RuntimeException)) # 3 [funkcja wewnętrzna]: Gantry \ Component \ Whoops \ SystemFacade->handleException (Object (RuntimeException)) # 4 {główny} wrzucony/libraries/gantry5/vendor/filp/whoops/src/Whoops/Handler/PrettyPageHandler.php on line 618

Błąd krytyczny: Uncaught RuntimeException: Nie można znaleźć zasobu "whoops.css" w dowolnych ścieżkach zasobów. (Wyszukiwano: /libraries/gantry5/vendor/filp/whoops/src/Whoops/Handler/../Resources) w / bibliotekach / gantry5 / vendor /filp/whoops/src/Whoops/Handler/PrettyPageHandler.php:618 Ślad stosu: # 0 /libraries/gantry5/vendor/filp/whoops/src/Whoops/Handler/PrettyPageHandler.php(177): Whoops \ Handler \ PrettyPageHandler -> getResource ('whoops.css') # 1 /libraries/gantry5/vendor/filp/whoops/src/Whoops/Run.php(272): Whoops \ Handler \ PrettyPageHandler-> handle (Object (Whoops \ Exception \ ErrorException )) # 2 /libraries/gantry5/vendor/filp/whoops/src/Whoops/Run.php(353): Whoops \ Run-> handleException (Object (Whoops \ Exception \ ErrorException)) # 3 / bibliotek / gantry5 / vendor /filp/whoops/src/Whoops/Run.php(382): Whoops \ Run-> handleError (1, 'Uncaught Runtim ...', '/ libraries / gant ... ', 618) # 4 /libraries/gantry5/classes/Gantry/Component/Whoops/SystemFacade.php(155): Whoops \ Run-> handleShutdown () # 5 [funkcja wewnętrzna]: Gantry \ Komponent \ Whoops \ SystemFacade-> handleShutdown () w/libraries/gantry5/vendor/filp/whoops/src/Whoops/Handler/PrettyPageHandler.php on line 618

mjmartino
04-11-2018, 17:51
Komunikat mówi " Nie można znaleźć zasobu "whoops.css" " więc szukamy i dogrywamy brakujące pliki.

Wersje PHP przy przeniesieniu się zgadzały?
Wyłącz separacje serwisu.
Zapytaj może hostingodawce masz support ;)

AleksanderG
04-11-2018, 18:39
w joomli jest też ostrzeżenie
Brak katalogu tymczasowego PHP. (http://metalik-linowiec.pl/administrator/index.php?option=com_installer&view=warnings#warning0)
Katalog tymczasowy PHP jest miejscem, z którego korzysta PHP do przechowania przesyłanego pliku, zanim Joomla uzyska do niego dostęp. Nieustawienie tego katalogu nie zawsze powoduje problemy, ale jeśli pliki manifestu lub wczytywane pliki nie są wykrywane, ustaw ten parametr przy pomocy pliku php.ini, co może naprawić problem.

jak torozwiąać?

- - - Updated - - -

wersja php na localhost PHP: 7.2.10 (xampp), na home.pl 7.2

- - - Updated - - -

ale na home.pl ustawiłem wersję 7,2 już po przeniesieniu

AleksanderG
05-11-2018, 09:21
już ten problem został rozwiązany

grzesiek2
10-10-2019, 16:02
Witam, przepraszam że odkopuje temat, ale mam podobny problem. Strona działa na serwerze lokalnym, serwerze Hekko, ale po przeniesieniu na Home nie można wejść w konfiguracje szablonu! gdyż jest błąd! taki jaki miał kolega AleksanderG. Plik na serwerze whoops.css znajduje się w katalogu - media/gantry5/assets/css/whoops.css

Zainstalowałem również czystą Joomle na Home i paczka - joomla-pkg_gantry5_v5.4.31.zip została zainstalowana ale joomla-tpl_g5_hydrogen_v5.4.31.zip już nie (Szablon - błąd podczas instalacji.)

Wersja php 7.2

Pisałem do pomocy Home kilkukrotnie, ale od 5 dni nie uzyskałem żadnej odpowiedzi.

Na każdym innym hostingu instalacja trwa sekundę i wszystko działa tylko na Home jest błąd.

Z góry dziękuje za pomoc.

siristru
10-10-2019, 16:10
Załatw sobie na chwilę inny serwer niż home.pl. Zainstaluj Joomla, zainstaluj te paczki. Potem kopia strony Akeeba i na serwerze home.pl odtwórz stronę przy użyciu Akeeba Kickstart.
Skoro wszędzie indziej to działa a na home.pl nie to oszukaj system :)

A najlepiej przenieś się na inny hosting :D

grzesiek2
10-10-2019, 17:43
Chyba jednak zmienię firmę, bo raczyli odpisać przed momentem, że strona przecież działa bo widzieli na internecie:) i w razie problemów są do dyspozycji:). Mam wrażenie że nie czytają wiadomości ze zrozumieniem albo nie wiedzą. Myślałem o tym co napisałeś, ale jeśli w perspektywie czasu zaczną się inne problemy? dojdą konta pocztowe, gdzie klient musi mieć wszystko działające 7/24 to lepiej od razu spakować wszystko gdzie indziej:) Strona duża nie jest ale kont pocztowych będzie kilkanaście.

siristru
11-10-2019, 00:43
lepiej od razu spakować wszystko

No jasne! Sam się wyniosłem na świetny hosting z nazwa.pl
By nie zostać posądzony o reklamiarstwo (nie wypada aminowi) napisz do meni na PW, to polecę coś ;)

grzesiek_w
11-10-2019, 12:09
Mam serwery zarówno na home i nazwa - czasem wkurzają ale z joomla nie ma tam problemów
to co denerwuje na nazwa.pl to sztywny podział 50% / 50% na pocztę i strony - i bazy danych po 1gb gdzie wykorzystuję się najczęściej do 50mb, brak możliwości przypisania wersji PHP do domeny
w home nie ma tych ograniczeń ale cena nie jest niska
Obie firmy mają wysokie ceny domen - szczególnie nazwa - za pl to już ponad 150zł - i jeszcze liczą x2 jeśli nie zapłaci się w terminie

Rabaty na hosting jak najbardziej możliwe w obu firmach

A co z tak polecanym tu linuxpl.com - ceny poszły w górę od zmiany właściciela -
Przenosząc joomla na ten hosting często instalowałem joomla w domenie technicznej udostępnianej przez linuxpl - a potem robiłem przekierowanie
zmienił sie panel i od adminów dowiedziałem się że nie ma takiej możliwości
Ten hosting polecam klientom mało wymagającym bo większe konta DROGIE

Jakość tych trzech podobna
BOK - najlepszy w home.pl
zaawansowana konfiguracja domen w nazwa.pl

Dziś przenoszę stronę klienta na stronę hostingu z lubelszczyzny
50Gb w cenie 300 netto
vs nazwa 100GB 200netto (podział 50/50 i bazy 1GB w części dla poczty)
vs home 70GB - 470 netto

tyle że BOK tej dla mnie lokalnej firmy pracuje od poniedziałku do piątku 8.30 - 20.00 - ja omijam takie firmy, ale klient chce

Nie ma hostingu idealnego, a parametr cenowy nie jest najważniejszy.


Pracuję na Gantry 5 i nie pamiętam problemu z tym frameworkiem ani na nazwa ani no home