PDA

Zobacz pełną wersję : HTTP ERROR 500



maciekek
17-11-2018, 11:45
Witam,

Dzisiaj chciałem zainstalować i wypróbować rozszerzenie: OS Gallery. Strona działała dobrze do momentu instalacji - gdy tylko wczytałem paczkę instalacyjną OS_Gallery_package_light_4_5_2018_10_29.zip wyskoczył błąd HTTP ERROR 500 i cała strona przestała działać.
Minęło już dobrych kilka minut, a ja nadal nie jestem w stanie dostać się ani na stronę (PolskaBrasil.p)l, ani do panelu administratora.

Będę wdzięczny za pomoc!
Dziękuje!

zwiastun
17-11-2018, 11:59
Przywróć strona z backupu. Zapewne zrobiłeś przed instalacją nowego niesprawdzonego rozszerzenia...

maciekek
17-11-2018, 12:05
Nie, nie zrobiłem. Lekcja na przyszłość.
Czy jest jakieś rozwiązanie w tej sytuacji?

Teraz komunika wygląda inaczej:

Przy próbie wejścia na stronę:
"Fatal error: Call to undefined method JSite::getBody() in /home/yemiou/ftp/poloniawbrazylii/plugins/system/osgallery_system/osgallery_system.php on line 31"

Przy próbie wejscia do paneulu admina:
"Fatal error: Call to undefined method JAdministrator::getBody() in /home/yemiou/ftp/poloniawbrazylii/plugins/system/osgallery_system/osgallery_system.php on line 62"

zwiastun
17-11-2018, 12:58
Jeśli nie możesz wejść na zaplecze, naprawa będzie trochę skomplikowana, ale możliwa.
Oto kolejne kroki:
A. Operacje na bazie danych: usuń rekordy odnoszące się do zainstalowanego rozszerzenia z tabel (będą gdzieś na końcu) :
- #_assets
- #_extensions (tu będziesz mieć zarejestrowany komponent i dodatki)
- #_menu
- tabele samego rozszerzenia
B. Operacje na plikach: usuń z systemu plików
- katalogi komponentu (w głównym katalogu i w katalogu administrator)
- katalogi dodatków (w katalogu i podkatalogach katalogu plugins)
- katalogi modułów (w katalogu modules)
- mediów w katalogu media
Strona powinna się przywrócić po usunięciu wpisów w bazie danych. Pliki posprzątaj dla porządku