PDA

Zobacz pełną wersję : wersja php - aktualizacja



Aristo25
22-11-2018, 13:30
Dostalem z systemu wiadomośc o ryzyku pozostania przy wcześniejszej wersji php na serwerze i sugestie przejścia na wersje 7.x. W związku z tym pytanie : czy istnieje jakikolwiek sposób zbadania kompatybilności stosowanych przeze mnie modułów, dodatków, komponentów z wersja 7.x ? - mam na mysli zwykłe przeskanowanie zawartości strony. Szukajac w tej kwestii jakiejś porady znalazłem takowy skaner ale z wyraźnym zaznaczeniem , że " stosuje sie do systemu wordpress..".
Jest dla Joomli ?
czy tez mozna po prostu przyjąć, że wszystko, co pisane pod najnowsze wersje Joomli ( 3.9.x ) z automatu spełnia warunki php7.x ?

pzdr.

mjmartino
22-11-2018, 14:33
Tylko teoretycznie ;)
kopia dev na środowisku testowym i sprawdź sam czy po zmianie na 7.2 coś się wysypie z błędami.

rkonik
23-11-2018, 10:06
czy tez mozna po prostu przyjąć, że wszystko, co pisane pod najnowsze wersje Joomli ( 3.9.x ) z automatu spełnia warunki php7.x ?
Tak jak napisał @mjmartino tylko teoretycznie. Dlatego proponuję Ci posłuchanie jego rady.

Lub

Możesz jeszcze sprawdzić dokumentację dodatków które zastosowałeś w swojej stronie, jeżeli takowa istnieje. W dokumentacji najczęściej jest informacja od jakiej wersji i do jakiej wersji php możesz stosować dany moduł czy komponent.