PDA

Zobacz pełną wersję : Nie można wyświetlić edytora, ponieważ dodatek edytora nie jest opublikowany



JaYmZ
01-12-2018, 02:30
Witam.
Posiadam CMS w wersji 3.9.1 i przechodząc do edycji wybranego artykułu, system nie może załadować edytora. Wyświetla się monit: "Nie można wyświetlić edytora, ponieważ dodatek edytora nie jest opublikowany".

9488

W konfiguracji globalnej mam domyślnie ustawiony TinyMCE, jednak po zmianie na inny jest ten sam problem.
W dodatkach wszystkie wpisy z edytorem w tle są aktywne.

9489

Myślałem, że to może wina JCE Editora, więc go odinstalowałem, ale to niczego nie zmieniło.
Jakieś sugestie, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy i jak to naprawić?

Będę wdzięczny za zainteresowanie tematem i pomoc.

Bazyl
01-12-2018, 09:13
To ja witam ;-)

Sprawdź w ustawieniach swojego konta, jaki masz przypisany edytor. I czy jest włączony

siristru
01-12-2018, 12:01
W przypadku JCE (bo widzę, że też masz) włączony musi być komponent i JCE ustawiony jako domyślny.
POza tym należy sprawdzić w Profilach komponentu czy dla wybranego użytkownika lub rozszerzenia edytor jest dostępny.

JaYmZ
01-12-2018, 15:17
Panowie, dziękuję za odzew.
Kilka minut temu zainstalowałem na nowo JCE Editor w wersji 2.6.33 z repozytorium Joomli, wszystkie komponenty i dodatki z edytorami w tle mam włączone, w konfiguracji globalnej zaznaczyłem domyślny edytor JCE, a w konfiguracji komponentu ustawiłem domyślny profil, przypisując użycie JCE dla wszystkich komponentów i tylko dla grupy administratorów. Loguję się do zaplecza Joomli jako super admin, a i tak jest ten sam błąd przy próbie redagowania artykułu. Skończyły mi się pomysły, jak ten shit naprawić.

siristru
01-12-2018, 16:07
Dobra, odinstaluj wszystkie edytory (masz kilka) i wszystkie związane z nimi dodatki. Zostaw tylko domyślny TinyMCE.
Ustaw go jako domyślny.

Wyczyść pamięć podręczna Joomli oraz przeglądarki (do czysta, do zera).

Spróbuj ponownie utworzyć artykuł i zobacz co z edytorem.

JaYmZ
01-12-2018, 16:56
siristru, zrobię tak, jak napisałeś. Dam znać, czy pomogło, jednak podejrzewam, że nad ranem, bo teraz rzeźbię w innym projekcie.
Pozdrawiam.

JaYmZ
02-12-2018, 03:10
A więc tak: odinstalowałem wszystkie edytory zalegające w systemie, powiązane z nimi dodatki, pozostawiłem tylko TinyMCE ustawiony jako domyślny w Konfiguracji globalnej.
Pamięć podręczna CMSa, jak również używanej przeze mnie przeglądarki internetowej na maska została oczyszczona.
Przy próbie utworzenia nowego artykułu, jak i edycji już istniejącego ten sam objaw, o którym wspominałem.
Pomogło dopiero wgranie do katalogu plugins/editors paczki z jckeditor.
Być może dlatego, że nie korzystałem z czystej instalki, stąd te przeszkody. W bazie zalegają dane z poprzedniej wersji Joomla z numerkiem 3.6.5.

Ogólnie dziwna sytuacja, nigdy wcześniej nie miałem takich problemów z JCE.
W każdym razie dziękuję wszystkim za poświęcony czas i porady. Pozdrawiam.