PDA

Zobacz pełną wersję : Could not save user. Error: Nazwa użytkownika jest już wykorzystywana.



Tweety1980
18-12-2018, 14:23
Witam
Miałem działającą stronę na joomla, oraz uprawnienia Super Admin dotej strony - stronę otrzymałem w spadku :). Strona leży na jednym z serwerów wewnątrz domeny i jest stroną wewnątrz firmową.
Generalnie działam w domenie firmowej. Wchodząc na stronę należało podać login i hasło domenowe, które w zasadzie wynikało z praw dostępu do katalogu w którym była umieszczona strona. W samej Joomla miałem użytkowników o loginach identycznych jak domenowe, ale bez haseł. W związku z różnymi testami, nadałem swojemu użytkownikowi joomla hasło (identyczne jak to domenowe). Od momentu jak ustawiłem hasło, nie mogę dostać się do panelu administratorskiego.
Wyświetlany mam błąd:
9498
Czy ktoś orientuje się może z czym się wiąże zgłaszany błąd.

P.S.
Z tego co zauważyłem to dla każdego nowego użytkownika który pojawiał się w domenie, z automatu dodawał się użytkownik w Joomla.

siristru
18-12-2018, 14:54
Prawdopodobnie przy zmianie hasła system potraktował cię jako nowego użytkownika. A, że użytkownik o takiej nazwie istniej to pojawił się błąd.
Raczej należało by zmienić hasło bezpośrednio w bazie danych
Tutaj zastosowano rozwiązanie autorskie, tym samym trudno będzie dojść - bez skontaktowania się z autorem lub sprawdzeniu co zostało zrobione - który element powoduje błąd.

Tweety1980
18-12-2018, 15:27
Logując się do strony miałem dostęp do profilu użytkownika na którego się zalogowałem. Tutaj jednak podanie hasła zgodnego z hasłem domenowym nic nie dało. Zmiana hasła na puste (czyli doprowadzenie do sytuacji pierwotnej) też nic nie dała. Co gorsze, straciłem teraz możliwość wejścia na stronę, bo user nie ma (wymaganego) hasła.

rawdopodobnie przy zmianie hasła system potraktował cię jako nowego użytkownika. Czy mam to rozumieć że Joomla zezwoliła na założenie usera o nazwie która już istniała w systemie?

BTW.
Nie wiem do końca jak to działało, ale po pojawieniu się w firmie nowego pracownik, którego dodałem do domeny widziałem że z automatu pojawił się w Joomla. Czy jest jakiś mechanizm synchronizujący ochronę joomla z domenową?

zwiastun
18-12-2018, 16:24
1. Joomla nie zezwala na utworzenie nowego konta z nazwą, jaka już istnieje.
2. Co to znaczy "nowego pracownik, którego dodałem do domeny?

Tweety1980
18-12-2018, 17:03
Joomla nie zezwala na utworzenie nowego konta z nazwą, jaka już istnieje. Dostałem się do bazy danych. Rzeczywiście joomla nie pozwoliła na założenie konta o tej samej nazwie.



Co to znaczy "nowego pracownik, którego dodałem do domeny? Nie chodzi o domenę internetową :). Kontroler domeny (https://pl.wikipedia.org/wiki/Kontroler_domeny)– komputer w domenie, który zarządza realizacją działań związanych z bezpieczeństwemzachodzących między użytkownikiem, a domeną oraz ustala sposób, w jaki użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp, konfigurować, czy korzystać z zasobów domeny.

mjmartino
18-12-2018, 22:50
BTW.
Nie wiem do końca jak to działało, ale po pojawieniu się w firmie nowego pracownik, którego dodałem do domeny widziałem że z automatu pojawił się w Joomla. Czy jest jakiś mechanizm synchronizujący ochronę joomla z domenową?

Tak można korzystać za pośrednictwem LDAP'a i synchronizować userów.