PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobic strone 2 jezyczna



papugam
31-03-2007, 16:33
Witam
Mam 2 małe problemy :) .
Pierwszy mam zrobic strone i nawet mi to fajnie poszło na lokalu teraz mam to wszystko zrobic na serwerze. I tutaj pojawia sie problem bo tam istnieje strona internetowa która jest aktywna a nie chce jej usuwac zanim nie zrobie swojej ( z baza danych nie ma problemu) czy moge umiescic wszystkie pliki strony oprócz bazy w jakims katalogu i potem tylko przekopiowac i czy wszystko bedzie chodziło ?? Jak nie to Co mam zrobić ??
Problem 2 mam ta strone zrobić w dwóch jezykach ale jak to zrobić na stronie (czy da sie na jednej bazie i czy dodajac artykuły moge je umieszczac w roznej wersji jezykowej) czy zrobic 2 strony i je zalinkowic czy jest jakis moduł który by Mi to zrobił.
Mam nadzieje ze Ktos MI pomożę za wszystkie porady z góry dziekuje.
Czesc

zwiastun
31-03-2007, 17:45
Przeczytaj regulamin Forum. Prosiliśmy Cię o to na wstępie!

papugam
01-04-2007, 02:41
Dziekuje za regulamin faktycznie o dwujezycznosci znalazłem ale o tym jak zrobic na serwerze jeszcze nie doczytałem ale moze tez sie uda zrobic :) Pozdrawiam i dziekuje nawet za samo fatyge napisania ze trzeba czytac regulamin :D

zwiastun
01-04-2007, 07:01
To jeszcze raz popzeglądaj wielokrotnie poruszanym tematem są problemy związane z migracją stron. Najogólniej - zakładasz w podkatalogu - a jak wszystko będzie gotowe, zmieniasz wpisy w pliku configuration.php