PDA

Zobacz pełną wersję : Katalog firm - poszukiwany komponent



sasiad
28-12-2018, 00:11
Witam,
Poszukuję jakiegoś komponentu do stworzenia katalogu firm.
Próbowałem kilka razy podejść do SobiPro, jednak pomimo posiadania PHAR na serwerze, komponent sypie błędami :/
Coś w takim stylu jednak odpowiadało by mi najbardziej. (DJ-catalog to bardziej sklep niż katalog dla mnie).
Przeglądałem oferty na extensions.joomla.org jednak jak na projekt w ramach hobby, nie chciałbym wydawać 100-120$ :/
(wiem że zaraz ktoś napisze, że jakość kosztuje, jednak powtarzam: to projekt robiony w ramach HOBBY, i przewidziane fundusze na razie się wyczerpały.)

Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.
Pozdrawiam

siristru
28-12-2018, 09:47
Ale taki katalog możesz spokojnie zrobić korzystając z artykułów Joomla + dodatkowe pola.
Dzięki ostatnim ulepszeniom Joomli nie potrzebujesz żadnych dodatkowych katalogów :)

Przy pomocy dodatkowych pól można zrobić katalog cud-malina. Bez błędów, z możliwością wyszukiwania, z własnym wyglądem jakim tylko chcesz (dla zaawansowanych samemu lub przy pomocy rozszerzeń).

sasiad
28-12-2018, 10:11
Dzięki!
Muszę sprawdzić aktualne możliwości artykułów po wprowadzeniu nowych elementów.
Kwestia jeszcze, czy dam radę wszystko tak skonfigurować, żeby działało :)

siristru
28-12-2018, 10:57
Sprawdź, sprawdź :)


Kwestia jeszcze, czy dam radę wszystko tak skonfigurować, żeby działało

A od czego jest forum? :)

zibi2
21-05-2020, 17:21
A czy taki katalog na artykułach z dodatkowymi polami, umożliwi dodawanie ocen, tudzież publikację ofert przez strony trzecie? Np. oferenta, który jest zainteresowany zamieszczeniem takiej i dalszą jej edycję.

siristru
21-05-2020, 20:23
A czy taki katalog na artykułach z dodatkowymi polami, umożliwi dodawanie ocen,

Tak, jak najbardziej. To jest rodzima funkcja Joomli - ocenianie artykułów. Można też (jeśli chcesz coś bardziej bogato) zainstalować dodatek do oceniania... ale sugeruję najpierw sprawdzić co oferuje Joomla.


tudzież publikację ofert przez strony trzecie

Tak, to kwestia uprawnień - mogą tworzyć artykuły zarejestrowani lub nie.

Opcjonalnie może to być SobiPro - rozszerzenie katalog. Ale IMHO to kloc.