PDA

Zobacz pełną wersję : Zabezpieczenie niektórych plików PDF



grzesiek2
30-12-2018, 11:48
Witam,

Na stronie posiadam tabele, a w niej są specyfikację produktów. Jedna tabela liczy około 20 - 30 grafik które po kliknięciu otwierają PDF. Średnio na jednej podstronie z tabelą, około 5 plików ma być nie do odtworzenia
dla osób niezalogowanych. Pliki graficzne mają być widoczne dla każdego ale kilka odnośników ma być aktywne po zalogowaniu.

Chyba raczej mało możliwe, ale czy można to obejść bez instalacji dodatkowych rozszerzeń? Jeśli chodzi o komponenty to testowałem jDownloads ale nie przekonał mnie. Zastanawiam się ostatecznie nad płatnym rozwiązaniem DOCman.

Mam pytanie czy jest coś mniejszego np. dodatek bo instalowanie do tego jednego celu komponentu jest trochę przesadne, tak mnie się przynajmniej zdaje.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

rkonik
30-12-2018, 12:24
Obawiam się że bez instalacji czegokolwiek nie uzyskasz takiego efektu o jakim piszesz. Ponieważ klient (osoba odwiedzająca) nie może znać bezpośredniej ścieżki do pliku którym nie chcesz się dzielić publicznie, w sposób otwarty. Dlatego bez czegokolwiek nie uzyskasz efektu o którym piszesz.

grzesiek2
30-12-2018, 14:28
Zainstalowałem lekki komponent, bez nadmiernej ilości (dla mnie zbędnych funkcji) firedrive i uzyskałem efekt o który mi chodziło:) Teraz tylko pytanie, czy ktoś używał go dłuższy czas i czy działał bezawaryjnie? jeśli po aktualizacjach coś miało by się wysypać, wolał bym zainwestować w coś pewniejszego. Jednak komponent ten jest tym czego szukałem.

zwiastun
30-12-2018, 14:51
Rozszerzenie jest rozwijane przez autora d kilku lat i raczej nie powinno sprawić problemów, których się obawiasz

siristru
30-12-2018, 16:42
Hmmm, ten sam efekt można by osiągnąć korzystając tylko z artykułów... jedne artykuły tylko dla zarejestrowanych inne publiczne.
Odpowiednio zmodyfikować szablon kategorii i voila! masz tabelę z produktami i linkami PDF bez dodatkowych rozszerzeń :)
Za to kocham Joomla, że można na nim zrobić bardzo dużo korzystając z tego co ma na starcie ;)

rkonik
30-12-2018, 19:35
@siristru nie do końca. Ponieważ znając już bezpośredni link do pliku możemy go przekazać innej osobie i nie musi się ona rejestrować aby zobaczyć (pobrać) plik.

siristru
30-12-2018, 20:02
Hmmm, prawda... to wersja prosta.


Jeśli chodzi o komponenty to testowałem jDownloads ale nie przekonał mnie.

Ale dlaczego nie jDownloads? Ten komponent jest całkiem dobry i spokojnie można go sobie modyfikować.

grzesiek2
30-12-2018, 20:44
siristru, wiem że jDownloads jest dobry! ale posiada ogromną ilość funkcji. Staram się używać jak najmniej rozszerzeń, w tym wypadku musiałem z czegoś skorzystać i wybór padł na komponent firedrive. W tym przypadku wystarczyła mi łopata zamiast koparki:)

siristru
30-12-2018, 20:49
Słusznie :)