PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 3.9.1. czysta php72 brak wyświetlania grafiki na home.pl



pawlikp100
31-12-2018, 21:23
Witajcie,
Zainstalowałem na home.pl najnowsze wydanie joomli 3.9.1, czyste bez żadnych dodatków, komponentów czy pluginów
W pliku htaccess umieściłem polecenie use php72 i strona wyświetla się tak jak w załączniku (bez grafiki) – to samo dotyczy zaplecza. Dodam że domyślnie na serwerze w ustawieniach mam aktywny interpreter php ..5.4.45, a w myśl informacji w panelu wybranie nowszej wersji spowoduje, że nie będzie możliwy powrót do bieżącej dlatego interpreter wybrałem dla postawionej strony z poziomu htaccess.
Dodanie hasztaga w htaccess przed poleceniem #use php72 a przez to przywrócenie ustawionej na serwerze wersji php (5.4.45) sprawia, że grafika wyświetla się poprawnie.

Podpowiedzcie jak ugryźć temat?

9510

siristru
01-01-2019, 04:08
Wygląd a na jakiś błąd...

1. W katalogu głównym Joomla na serwerze odszukaj plik configuration.php
2. Zmień mu chmod na 644 (domyślnie ma 444)
3. Edytuj plik i zmień linię:


public $error_reporting = 'default';

na:


public $error_reporting = 'maximum';
4. Zapisz plik i przeładuj stronę frontowa i zaplecze.
5. Sprawdź czy pojawił się jakiś komunikat błędu.

pawlikp100
01-01-2019, 10:53
Witam, dziękuję za odpowiedź zwrotną.
Zrealizowałem powyższe. Na stronie nie ma typowego błędu. Gdzie mógłbym jeszcze zajrzeć?
9511

rkonik
01-01-2019, 12:23
Nie widzę załącznika ale to wygląda jakby nie ładowało plików css i js
Sprawdź w narzędziach programisty w przeglądarce czy w zakładce sieć nie wyrzuca Ci błędów 404 dla plików css

siristru
01-01-2019, 17:05
Podaj proszę URL strony.

pawlikp100
01-01-2019, 17:13
Podaj proszę URL strony.Www.test1.vsti.pl

siristru
01-01-2019, 18:03
Plik template.css jest ładowany poprawnie... jednak style nie są wczytywane dla elementów. To dość dziwne.
A wklej na forum zawartość pliku htaccess.

I wyłącz debugowanie systemu.

pawlikp100
01-01-2019, 18:07
Plik template.css jest ładowany poprawnie... jednak style nie są wczytywane dla elementów. To dość dziwne.
A wklej na forum zawartość pliku htaccess.

I wyłącz debugowanie systemu.W pliku htaccess mam tylko jedną linijkę
Use php72
Próbowałem również innych ustawień (php56 , php71) i jest to samo.

Jola
01-01-2019, 18:17
"Arkusz stylów http://www.test1.vsti.pl/templates/protostar/css/template.css?f8b1399ab8f2cdcc09b8bdd44a6af137 nie został wczytany, ponieważ zawarta deklaracja typu MIME tego arkusza: „text/html” nie jest zgodna z typem „text/css”."

edit

W pliku htaccess mam tylko jedną linijkę
wg home.pl

:Location /*.php
Use php72
:Location

siristru
01-01-2019, 20:18
Ale tak właśnie w Protostar jest dodany template.css:


// Add Stylesheets
JHtml::_('stylesheet', 'template.css', array('version' => 'auto', 'relative' => true));

W efekcie: http://prntscr.com/m1xi5u

I u mnie to chodzi bez problemu...


W pliku htaccess mam tylko jedną linijkę

Czy to znaczy, że NIE używasz htaccess z Joomli tylko utworzyłeś własny??
A spróbuj użyć tego pliku który jest dostępny w systemie plików Joomli - tylko zmień jego nazwę z htaccess.txt na .htaccess (usuń ten który utworzyłeś).
Dopiero w nim dodaj kod który przytacza Jola.

pawlikp100
01-01-2019, 20:33
Witajcie, zrobiłem tak jak poradziliście. Wrzuciłem oryginalny plik htaccess z joomli 3.9.1 i dodałem kod pHp o którym pisze Jola i działa.
Bardzo dziękuję.

pawlikp100
20-03-2021, 12:38
Cześć, powracam do tematu, który kiedyś otworzyłem

Witam
Ponieważ home.pl z końcem marca 2021 rezygnuje ze wsparcia interpretera php 5.6 oraz 7.2 przyszła konieczność na aktualizację mojej Joomli do wdania 3.9.25 oraz zainstalowałem najnowsze wydanie rozszerzenie Kunena 5.2.3
Aktualizacja przebiegła bez zakłóceń. Strona działa poprawnie (korzystając z interpretara php 5.6)
Przełączenie się na wersję php 7.4 powoduje, że na stronie oraz w panelu administratora nie wyświetla się grafika (strona wyświetla się w trybie tekstowym). Przełączenia dokonuje za pomocą pliku htaccess
Nadmienię, że korzystam z pliku htaccess z instalacji joomla. 3.9.25, który zmodyfikowałem poprzez dodanie w nowej linijce komendy: USE PHP74
Z chwilą przełączenia się z pliku .htaccess na htaccess.txt – strona wyświetla się poprawnie za równo od frontu jak i panelu administratora.
Wydaje mi się, że problem związany jest z plikiem .htaccess, gdyż ten występuje po przełączeniu się na interpreter php 7.4 – który w moim przypadku stanie się koniecznością w związku ze zmianami na serwerach home.pl
Pliku htaccess potrzebuję do prawidłowej translacji adresów URL oraz aktywacji interpretera php 7.4

Szukam jakiś wskazówek, która pomogłaby nam rozwiązać problem.

adres strony: www.test3.vsti.pl
Wydaje mi się, że blokowane są tutaj jakieś skrypty js, które uniemożliwiają prawidłowe ładowanie grafiki.

siristru
21-03-2021, 00:12
Raczej to wygląda tak jakby struktura HTML strony nie odpowiadała plikowi CSS.
Ładowany jest CSS z szablonu Protostar. czy to Twój domyślnie używany szablon?

pawlikp100
21-03-2021, 07:16
Tak, szablon jest bez modyfikacji podobnie jak plik stylów. Oba pochodzą z oryginalnej paczki Joomla 3.9.25.

Dodam, że od strony admina nie ładuje się np edytor artykułu jce, i czasami przyjeżdża się grafika.