PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca Cart - ceny tylko dla zarejestrowanych



BabuJagu
27-01-2019, 21:21
Cześć. Może ktoś z Was będzie wiedział...jak ustawić w Phoca Cart aby ceny za produkty wyświetlały się tylko zarejestrowanym klientom?

siristru
27-01-2019, 21:29
Nie jestem pewien czy taka funkcja jest dostępna w Phoca Cart... ale bardzo łatwo można ją wprowadzić korzystając z nadpisywania szablonu oraz drobnego warunku:


$user = JFactory::getUser();

if ($user->id != 0) {

wyświetl cenę

} else {

wyświetl coś innego

}

Należy tylko odnaleźć odpowiedni plik (layout) który wyświetla cenę a następnie skorzystać z nadpisywania szablonem:

http://wiki.joomla.pl/Zrozumie%C4%87_koncepcj%C4%99_nadpisywania_szablon em

BabuJagu
27-01-2019, 21:41
Liczyłem, że znajdę opcję, którą włączę i będzie hulać...nadpisywanie szablonu to dla mnie zaawansowana magia.

headge
27-01-2019, 22:00
Jeśli dobrze pamiętam to w Phoca Cart jest możliwość przypisania ceny dla grupy klientów - i na pewno jest opcja ukrycia ceny jeśli wynosi 0. Jeśli więc domyślna cena będzie wynosiła zero i produkt będzie miał drugą cenę dla zdefiniowanej grupy zarejestrowanych to teoretycznie powinno rozwiązać tę kwestię. Ale komponent testowałem dawno temu i nie używam na co dzień więc musisz sprawdzić samemu.

BabuJagu
27-01-2019, 22:51
hmmm...zaraz to sprawdzę :) dziękuję za podpowiedź.

siristru
28-01-2019, 01:01
Liczyłem, że znajdę opcję, którą włączę i będzie hulać...nadpisywanie szablonu to dla mnie zaawansowana magia.

Tak jak pisałem - nie jestem pewien czy taka funkcja jest dostępna. Rozszerzenia z rodziny Pavelki mają swoje forum, zatem najlepiej tam zapytać.
Rozumiem, że nadpisywaniem szablonu może wydawać się trudne... ale zawsze to dobre rozwiązanie (gdy nie ma innego). Zawsze warto nauczyć się czegoś nowego.... no i zawsze pomożemy na forum ;)

Mam nadzieję, że rozwiązanie jakie zasugerował headge się sprawdzi ;)