PDA

Zobacz pełną wersję : Easy Profile i Jcomments



Polon
05-02-2019, 22:36
Witam!

Czy ktoś potrafiłby mi pomóc z następującym problemem: korzystam z Easy Profile, przez który użytkownicy rejestrują się wypełniając kilka różnych pozycji, które w zależności od wyborów składają się na pełne "nazwisko" użytkownika. Jeśli dany użytkownik doda artykuł wtedy jest nazwa wyświetla się zgodnie z ustawieniami Easy Profile (firstname+przykładowepole2+przykładowepole3) i super, o to chodzi. Niestety w komentarzach (korzystam z Jcomments) wyświetla się już tylko 'firstname'. Czy istnieje jakakolwiek możliwość żeby to obejść? Żeby nazwa autora w komentarzu wyglądała dokładnie tak samo jak nazwa autora w artykule?

Z góry dzięki za odpowiedź!

siristru
06-02-2019, 15:13
Najprawdopodobniej Easy Profile współpracuje z rodzimym rozszerzeniem com_content (artykuły) i pobiera dodatkowe dane związane z użytkownikiem także z tabel Easy profile.

Firstname - jest pewnie domyślnym polem Joomla a reszta to rodzime pola Easy Profile.

I teraz JComents nie ma dostępu do tych pól (nie jest ich świadome). Może jest jakaś wtyczka usprawniająca (łącząca) te dwa rozszerzenia. Inaczej w grę wchodzi modyfikacja kodu JComments.

Polon
06-02-2019, 15:31
Wtyczki nie ma niestety. Problem zresztą powtarza się we wszystkich komponentach do komentowania jakie próbowałem. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś podpowiedział, którym pliku i jak zmodyfikować kod. Próbował sam do tego dojść, ale jak do tej pory bezskutecznie.

siristru
06-02-2019, 16:52
Trudno tak z głowy... musiał bym mieć identyczne środowisko co i Ty.
Wtedy można zobaczyć gdzie wywoływana jest nazwa użytkownika w JComments i czy ewentualnie można odpytać bazę danych o dodatkowe elementy by utworzyć pełną nazwę użytkownika która chcesz.

Polon
08-02-2019, 09:01
Mam kopię strony na darmowym serwerze, do którego mogę udostępnić dane logowania. Jestem skłonny nawet zapłacić (w rozsądnych granicach oczywiście ;) ) za rozwiązanie problemu, bo sam nie jestem w stanie sobie z tym poradzić.

siristru
08-02-2019, 11:08
Napisz do mnie na PW.