PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł szukaj - ograniczenie do jednej wybranej kategorii lub pozycji menu



molek1
17-02-2019, 21:48
Witam.

Muszę zrobić wyszukiwarkę po artykułach z określonej kategorii - a właściwie trzy takie wyszukiwarki - każda działająca na innych artykułach. Do tej pory sądziłem że wystarczy w module "szukaj" wskazać nadrzędne menu, którego pozycje będą przeszukiwane - niestety pomimo wybrania pozycji menu, moduł szuka po całej witrynie. Czy da się to jakoś ograniczyć? Jeśli nie to czy znacie moduł szukajki który to potrafi - darmowy lub płatny?

Jola
18-02-2019, 15:08
Bez większego problemu możesz to zrobić za pomocą standardowego komponentu Joomla.

Komponenty -> Wyszukiwarka -> Indeksowanie treści
Jeśli nie ma zawartości - włączasz dodatek Artykuły - wyszukiwarka typu content
i w /w miejscu zaznaczasz Indeksuj.
Następnie wchodzisz w Filtry wyszukiwania -> Utwórz -> Przeszukaj Typ - Artykuły, Przeszukaj Kategorie - zaznacz wybraną kategorię.
Tworzysz pozycję menu -> Wyszukiwarka -> Wybierasz filtr i masz element wyszukujący tylko po wybranej kategorii.

molek1
18-02-2019, 16:45
Dzięki wielkie - człowiek uczy się całe życie :-)
Mam jednak jeszcze jedno pytanie - otwierana w ten sposób wyszukiwarka nie daje możliwości wpisania nagłówka, tytułu strony itp. Da się to jakoś obejść?

Jola
18-02-2019, 17:54
Ta pozycja menu, podobnie jak inne posiada zakładkę: Opcje metadanych i można nią zarządzać za pomocą odpowiednich rozszerzeń.

molek1
20-02-2019, 17:55
Łatwiej niż z metadanymi, było mi utworzyć moduł z w/w filtrami, który następnie umieściłem w artykule - daje to trochę więcej możliwości.
Generalnie dzięki wielkie za wskazanie wyszukiwarki.