PDA

Zobacz pełną wersję : Opinia na temat systemu Joomla



natka2806
13-03-2019, 11:29
Witam,

z racji tego iż jestem w trakcie pisania pracy inżynierskiej na temat analizy popularnych systemów open source CMS, chciałabym zasięgnąć opinii od was na temat Joomla; a mianowicie jak oceniana jest w skali od 1-5 gdzie 5 jest najlepiej oceniane a 1 najsłabiej. bylabym wdzięczna za pomoc w ocenie systemu Joomla pod względem kryteriów:

1.1.1 Szybkość i łatwość instalacji
1.1.2 Obsługa panelu administratora
1.1.3 Szybkość działania strony
1.1.4 Responsywność systemu
1.1.5 Szerokość rozbudowanych wtyczek
1.1.6 Możliwość wyboru szablonów, jak duża?
1.1.7 Funkcjonalność systemów
1.1.8 Wsparcie społeczności
1.1.9 Bezpieczeństwo
1.1.10 SEO
1.1.11 Wygląd, kolorystyka i przejrzystość strony
1.1.12 Podsumowanie częściowe
:up::up::up::lol:

- - - Updated - - -

oczywiście oceny i opinii w porónaniu do wordPress czy Drupall

siristru
13-03-2019, 12:10
Eh, napisałem post... ale zdecydowałem, że nie będę go umieszczał publicznie - wysyłam na PW.

rkonik
14-03-2019, 12:10
Eh, napisałem post... ale zdecydowałem, że nie będę go umieszczał publicznie - wysyłam na PW.

Czemu nie chcesz publikować? Opinia i temat jest ciekawy.
Nie chcę oceniać ale autor tematu troszeczkę niewłaściwie zadał pytania co moim zdaniem spowoduje nieobiektywne odpowiedzi. Można to porównać z czymś takim:
" Pytasz pracownika:
- oceń swoją pracę bo muszę zdecydować czy dać Ci podwyżkę czy zwolnić"

Przykładowe pytanie zadane przez autora:


1.1.2 Obsługa panelu administratora
Ja odpowiedział bym rewelacyjna, intuicyjna, zorganizowana, super prosta.

Jednak jeżeli to samo pytanie zadałbyś niektórym moim klientom to będą psy na tobie wieszać.

Dlatego zadając tak ogólne pytania, zagadnienia miej na uwadze kto odpowiada bo uzyskasz dużą rozbieżność w odpowiedziach.

siristru
14-03-2019, 12:46
Czemu nie chcesz publikować? Opinia i temat jest ciekawy.

Bo to nie była opinia o Joomla tylko moje uwagi co do prośby autorki... zresztą podobne do Twoich :)
Uznałem, że nie ma potrzeby by publicznie "smagać" autorki posta dlatego wysłałem moje uwagi na PW.