PDA

Zobacz pełną wersję : Padł serwis przy zmianie atrybutów CHMOD - proszę o pomoc



Toyar
01-04-2007, 15:38
Witam,

Właśnie zamierzałem uaktualnić serwis i poprzez jeden z komponentów Joomla (10.11) zmieniłem CHMOD głównego katalogu z zaznaczeniem opcji "zastosuj do podfolderów". http://www.jokris.info/components/com_joomlaboard/emoticons/sad.png

teraz pojawia się taki błąd i nie za bardzo mogę sobie z nim poradzić.

Warning: mosMambotHandler::require_once(/home/..../public_html/joomla1011/mambots/editors/mosce.php) [function.mosMambotHandler-require-once]: failed to open stream: Permission denied in /home/......./public_html/joomla1011/includes/joomla.php on line 4197

Fatal error: mosMambotHandler::require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/........./public_html/joomla1011/mambots/editors/mosce.php' (include_path='.:/usr/local/php5/lib/php') in /home/.............../public_html/joomla1011/includes/joomla.php on line 4197


Bardzo proszę o pomoc !!!

-------------------
Pozdrawiam
Toyar

xarak
01-04-2007, 17:17
Zrób:
chmod -R 777 *
po wejściu na serwer jakoś ręcznie. Obawiam się, że jak nazmieniałeś w atrybutach to żadną wtyczką już nie przywrócisz poprawnych ustawień. Później popoprawiasz atrybuty wtyczką - jak już serwis wstanie.

Toyar
01-04-2007, 17:31
Niestety ze zmianą atrybutów nie dałem rady - nie chciały się zmienić.

Znalazłem inne rozwiązanie...dosłownie parę chwil temu. :)
Przypomniałem sobie, że 2 tygodnie temu zrobiłem backup serwisu w panelu administracyjnym.
Ech...człowiek docenia to narzędzie dopiero właśnie w takich sytuacjach.

Udało się wszystko przywrócić do stanu przed awarią.

Dziękuję za pomoc.

------------------
Pozdrawiam
Toyar

Rybik
02-04-2007, 01:12
tak jak napsules tak popawiaj, wystarczy z podkatalogami zmienic na 755 a potem wg tego co powie zakladka system w panelu pozmieniac tym co trzeba na 757 oraz dodatkowo 757 dla folderow dodatkowych np plikowni, pliku flag.txt bota optimizetables itp.