PDA

Zobacz pełną wersję : video tutorial



qrdziel
24-03-2019, 17:09
chciałem spróbować pobawić się na youtube
nagrałem kilka krótkich filmików
dać sobie spokój, czy brnąć w to dalej??

https://youtu.be/EswVLDSrMSU

siristru
25-03-2019, 08:53
Fajnie, ze chcesz ludzi nauczyć jak tworzyć strony w Joomla... tylko dlaczego pokazujesz to na wersji Joomla 4.0 alpha?
To jest wersja do testów nie do budowania stron produkcyjnych.
Aktualna wersja to 3.9.4 i taka wersja jest oferowana na stronie joomla.org. Tak, w części 4 mówisz, że "wielkimi krokami zbliża się" Joomla 4 ale to i tak (moim zdaniem) za wcześnie by uczyć z niej korzystać.

Mam nadzieję, że moje słowa Cię nie zrażają.

qrdziel
25-03-2019, 10:03
Też to rozpatrywałem i jest kilka za:

1. lepiej uczyć się nowszych rzeczy
2. to co pokazałem - można zastosować też do starszych wersji - np. xampp, mysql
3. w wersji joomla4 zastosowana już nowsze mechanizmy które są wydane w full version - np. bootstrap4 - przy tworzeniu artykułów będzie omówione
4. gdy opublikują wersję finalną joomla4 - będzie komplet.

dziękuję za słowa otuchy.

siristru
25-03-2019, 11:12
1. lepiej uczyć się nowszych rzeczy

Zgadzam się... z tym, że dla nowych nowa będzie Joomla. Wersja alfa to nie wersja ostateczna i mogą w niej zajść zmiany.


2. to co pokazałem - można zastosować też do starszych wersji - np. xampp, mysql

Tak, to z pewnością się przyda.


4. gdy opublikują wersję finalną joomla4 - będzie komplet.

Nie do końca. To jak nauka latania na prototypie by później wsiąść w wersję seryjną.

Tak czy inaczej początkujący lub ciekawi wersji 4 znajdą coś dla siebie w Twoich filmikach ;)

zwiastun
25-03-2019, 15:22
Jeszcze nie wiemy, jak będzie wyglądać Joomla4, choć mamy już wyobrażenie. Absolutnie ta wersja nie nadaje się jeszcze do filmików szkoleniowych.