PDA

Zobacz pełną wersję : Usunięcie elementu na karcie produktu i kilka pytań dodatkowych - Virtue Markt



zmienna_zalezna
29-03-2019, 22:20
Cześć, jestem totalnie zielona, jeżeli chodzi o Joomla Virtue Markt, a życie mnie postawiło przed zadaniem wprowadzenia drobnych zmian. Czy moglibyście mi podpowiedzieć, w którym miejscu szukać pliku, w którym mogę usunąć fragment kodu odpowiedzialny za wyświetlanie opisu kategorii na karcie produktu i jak on może się nazywać? Mam dostęp do ftp.

Druga sprawa - z tego co widziałam na tutorialach wersja, z którą mam do czynienia różni się sporo od tych przedstawionych na napotkanych przeze mnie tutorialach. Z tego co widzę w panelu nie mam możliwości instalacji rozszerzeń - czy to oznacza, że mam ograniczone uprawnienia? Nie widzę też takich podstawowych elementów jak pole edycji meta title i description dla strony głównej czy kategorii. Z czego to może wynikać?

Jeżeli ktoś jest w stanie coś mi podpowiedzieć to bardzo proszę o pomoc.

zmienna_zalezna
29-03-2019, 23:06
Aha, zapomniałam jeszcze dopytać o edycję kodu samej kategorii - gdzie można znaleźć właściwy plik?

siristru
30-03-2019, 13:34
Hmmm.. piszesz w dziale dla Joomla 1.5... toż to staroć prehistoryczny... czy na pewno masz tą Joomlę i pasującego do niej VM??
Bo jeśli tak... to niestety chyba nie bardzo można już pomóc.... bo to archeologia :)

Dobra, zacznijmy od sprawdzenia wersji. Aktualna wersja to VM 3.4.2.

O ile pamięć dobrze służy to wszelkie rozszerzenia dl VM instalowane są przez instalator główny w Joomli. Nie przypominam sobie wewnętrznego instalatora (a przynajmniej w aktualnej wersji).
Może daj linka do tego tutka, zobaczę o co chodzi :)

W aktualnej wersji dane do meta są widoczne od razu po wejściu w kategorię: http://prntscr.com/n51tsn

Plik odpowiedzialny za widok karty produktu znajduje się tutaj:

ROOT/components/com_virtuemart/views/productdetails/tmpl/default.php

Ale nie ma w nim opisu kategorii. Czy możesz pokazać Twoją stronę (np. na PW) bym zobaczył? Wtedy zidentyfikuję szybciej element kodu.

Za widok kategorii odpowiada ten plik: ROOT/components/com_virtuemart/views/category/tmpl/default.php

Oczywiście NIE EDYTUJ tych plików! Zrób nadpisanie widoku szablonem. Czyli skopiuj te pliki do swojego szablonu do ROOT/templates/twoj-szablon/html/com_virtuemart/odpowiedni katalog

Tutaj jest lektura: http://wiki.joomla.pl/Nadpisywanie_szablonem

Jest prosty sposób by łatwo zidentyfikować plik w którym chcesz dokonać zmian.
Użyj programu do przeszukiwania zawartości plików np. Agent Ransack.
Następnie prawy klik na wybrany element w Joomli czy VM. Poszukaj jakiejś charakterystycznej klasy.
Następnie rozpakuj pakiet instalacyjny VM i szukaj danej frazy.
Znajdziesz odpowiednie pliki.
Pliki wyglądu znajdują się w katalogach view i sublayout.

I co najważniejsze - nie poddawaj się :) VM można bardzo fajnie edytować, niemal każdy widok zmieniać. Tak tez ogranicza nas tylko fantazja... no i może umiejętności PHP czy CSS.
Pytaj śmiało na forum. Zrobiłem sporo projektów na VM i mimo, że czasami mnie drażni to jednak nie zmieniłem go na nic innego... jest bardzo elastyczny.

zmienna_zalezna
02-04-2019, 23:36
Świetnie. Dziękuję Ci siristru za wyczerpującą odpowiedź. W piątek ostatecznie udało mi się rozwiązać problem opisu kategorii, który został dodany jako dodatkowy moduł i pojawiał się w danej kategorii oraz przynależących do niej produktach. Okazało się, że sam opis kategorii był zakomentowany w kodzie przez co nie pojawiał się na stronie. Zrzut ekranu, który mi przesłałeś nie pokrywa się niestety z moim widokiem panelu. Być może mam do czynienia z jakąś starszą wersją. Jutro wgryzę się w temat i zabiorę się za resztę pracy. Odnajduję się w Wordpressie, ale Joomla jest dla mnie nowością. Nie chciałabym czegoś nabroić. :) Jeszcze raz dzięki!!!

siristru
03-04-2019, 08:58
Zrzut ekranu, który mi przesłałeś nie pokrywa się niestety z moim widokiem panelu. Być może mam do czynienia z jakąś starszą wersją.

Tak może być... i niestety nie jest dobrze. Warto by zaktualizować do najnowszych wersji. Zawsze to bezpieczniej.

Nie ma problemu - zawsze pytaj, pomożemy :D

marlinfrost
01-10-2020, 06:29
Tak może być... i niestety nie jest dobrze. Warto by zaktualizować do najnowszych wersji. Zawsze to bezpieczniej.

Nie ma problemu - zawsze pytaj, pomożemy :D steamdb (https://steamdb.site)
Dziękuję za poradę.