PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 4 - stawiamy stronę



balickipiotr
11-04-2019, 13:13
Witam,

Właśnie stawiam stronę na Joomla 4. Wiem, że jest jeszcze w fazie alpha6, ale myślę, że można spróbować.

I napotkałem się an pierwszą niedogodność. Czy orientujecie się jak z dostępnością templates, czy modułów? Czy da się użyć te z wersji Joomla 3.9?

Pytanie do wyjadaczy.
Czy jest już sens budować stronę na Joomla 4?

zwiastun
11-04-2019, 14:10
Nie ma najmniejszego sensu! To jest dopiero wersja alpha (aktualnie alpha8, a nie 6). Wersja kandydacka najwcześniej będzie jesienią (jeśli w ogóle będzie w tym roku).

hazael
10-04-2020, 15:10
Elon Musk też ma swoje alfa i beta rakiety - czy jest sens nimi latać? :)

Ludzie po prostu kochają zmieniać cyferki i literki na nowe - ot psychologia. Niektórzy twórcy nawet niczego istotnego nie zmieniają poza samą nazwą wersji i już poprawia się im sprzedaż. Wymiana na "nowe", "lepsze"... To na bardzo wielu działa jak placebo - lepiej widzę, lepiej słyszę, działa szybciej, wydajniej ;-)

szuwar2000
09-02-2021, 23:09
Czy jest już sens budować stronę na Joomla 4?

Moim zdaniem.
Jeżeli chcesz coś sprawdzić, przetestować, robisz to z ciekawości - to czemu nie, have fun!
Jeżeli jednak jest inaczej, z praktycznego punktu widzenia - szkoda zachodu na tym etapie :-).

Jak postawisz - daj znać co ciekawego odkryłeś :-).

terra
11-02-2021, 12:56
......... Wersja kandydacka najwcześniej będzie jesienią (jeśli w ogóle będzie w tym roku). Nie byłbym takim pesymistą . Prace są na tyle zaawansowane, że zdecydowano o dołożeniu do J4 Bootstrap5, jako zmianie, która nie wpłynie znacząco na termin premiery.