PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana koloru przy menu



pawelt21
24-04-2019, 12:50
Witam

Mam pytanko. Na stronie: http://miastopuck.home.pl/autoinstalator/joomla/index.php używam szablonu AS002065 w wersji free. Chciałbym zmienić kolor tła który wyświetla się w menu na niektórych zakładkach. Dla przykładu zakładka noclegi, żeby miała taki jak te kwadraty w sliderze. W jaki sposób tego dokonać? Czy ktoś jest mi w stanie pomóc.

rkonik
24-04-2019, 14:33
Nie znam szablonu ale zmiany dokonuje się w CSS jeżeli twój szablon ma możliwość dopisania styli z poziomu szablonu to zrób jeżeli nie to poprzez jakiś dodatek dający taką możliwość lub bezpośrednio w plikach CSS. Tylko pamiętaj że aktualizacja szablonu nadpisze wówczas twoje zmiany.

siristru
24-04-2019, 15:29
Pomogę ale musisz jaśniej wytłumaczyć jakiej pomocy potrzebujesz.


kolor tła który wyświetla się w menu

Czy chodzi o tło menu? Niebieski prostokąt?


Dla przykładu zakładka noclegi, żeby miała taki jak te kwadraty w sliderze.

Ale po najechaniu na pozycję w menu? czy jak już się kliknie w zakładkę (wyświetli się strona "Noclegi")?

pawelt21
25-04-2019, 12:40
Zmieniłem szablon i po ustaleniach odszedłem od pomysłu zmiany koloru tła menu. Mam jednak inną sprawę. Jak wejdzie się na stronę główną, następnie zjedzie na dół i kliknie na przewodnik turystyczny to nie wiem czemu wyświetlają mi się Atrkacje turystyczne, aktywny wypoczynek i niezbędnik turysty pod spodem. W przypadku kamery online tego nie robi. Macie pomysł co to może być. Moduły są przypisane tylko do strony startowej.

zwiastun
25-04-2019, 12:53
Na marginesie. Wykorzystujesz szablon z projektu Kuźnia Dostępnych Stron. Uszanuj proszę, istotę projektu: dostępność. Jeśli nie masz zamiaru tworzyć dostępnej strony, znajdź inny szablon. A już na pewno usuń stopkę projektu, który - w tym momencie - raczej kompromitujesz, miast propagować.

pawelt21
25-04-2019, 13:02
Na marginesie. Wykorzystujesz szablon z projektu Kuźnia Dostępnych Stron. Uszanuj proszę, istotę projektu: dostępność. Jeśli nie masz zamiaru tworzyć dostępnej strony, znajdź inny szablon. A już na pewno usuń stopkę projektu, który - w tym momencie - raczej kompromitujesz, miast propagować.
Nie rozumiem twojego komentarza. Strona póki co nie jest dostępna jeżeli o to tobie chodzi, ale za chwilę ją udostępnię.

zwiastun
25-04-2019, 14:00
Przykro mi, że nie rozumiesz. Doczytaj, co to jest dostępność. Doczytaj na stronie projektu, czemu ten projekt służył. I zastosuj się o mojej prośby.

terra
07-05-2019, 17:03
to może tak łopatologicznie, Zwiastun ma na myśli dostępność dla wszystkich, również dla ludzi np. z ograniczeniami, wzroku, słuchu... Usuwając z szablonu, który został do tego stworzony, część zapewniającą dostępność (pasek zmiany czcionki, kontrastu), korzystasz z szablonu wbrew intencjom jego utworzenia i udostępnienia.

PS. Korzystając z pracy innych autorów szanuj ich intencje :)